YUKO
Інтерв'ю, Матеріали

YUKO: «За хайпом не женемось»

YUKO – це, перш за все, дружба вокалістки Юлії Юріної та мультиінструменталіста Стаса Корольова. Юлія, яка народилась в Росії, з дитинства захоплювалась українськими піснями. 7 років назад дівчина переїхала до Києва, щоб вивчати фольклор. Фольклористка їздила українськими селами та записувала до книжечки народні тексти. І не знала, що зовсім скоро її шлях приведе до Стаса Корольова – простого хлопця з Авдіївки, який після сильної травми відчув потребу у самореалізації. Історія команди розпочалась зі знайомства на проекті «Голос країни», куди Стас та Юля прийшли, як самостійні виконавці. З легкої руки зіркового тренера Івана Дорна дует перетворився у повноцінний гурт. Згодом YUKO почали виступати на фестивалях, посіли 4 місце у національному відборі «Євробачення-2019» та випустили два студійні альбоми, останній з яких, DURA, присвячений жертвам абьюзерів.

Про перший виступ на Файному місті, руйнування стереотипів та співпрацю Юлії Юріної з O.Torvald – далі у нашому матеріалі.

YUKO
«У «Файного міста» шалена публіка!»

– Буквально кілька днів назад ви вперше виступили на фестивалі “Файне місто”. Які враження від публіки та самого фестивалю?

Стас: Насправді головне враження від того, що публіка зібралась не стихійно, а цілеспрямовано на нас, та співала наші пісні так, як Київ не співає. Це вау! Ми ж вперше до Тернополя приїхали. Чекаємо на запрошення наступного року вже на Main Stage.

Юля: Публіка шалена. Ми були вражені!

– Розкажіть детальніше про колаборацію Юлії та гурту O.Torvald, який порадував гостей фесту.

Юля: Це мій сольний гостьовий feat. Ми презентували трек, який вийде разом з кліпом вже цієї осені. Глядачам фестивалів “Atlas Weekend” та “Файне місто” пощастило почути трек першими.

YUKO

– Який досвід дала вам участь у “Євробаченні”?

Юля: Ми знайшли там багато друзів і однодумців, записали спільну композицію з Khayat і показали себе великій аудиторії.

Стас: А ще ми зрозуміли, що необов’язково підлаштовуватись під формат. Ми поставили собі ціль залишатися собою. Як виявилось, це зовсім нескладно.

«Стас любить роздягатися на сцені»

– Ми знаємо, що ви обожнюєте ламати стереотипи та експериментувати з музикою та власним стилем. Чого нам чекати від YUKO найближчим часом?

Стас: Незвичайного поєднання різних видів мистецтв у єдиному концептуальному ансамблі. Ми — про гармонійний синтез того, що, на перший погляд, поєднати неможливо.

– З якими музикантами вам хотілося б поспівпрацювати?

Стас: ONUKA, Вагоновожатые.

Юля: Якщо з українських, ONUKA точно.

– У багатьох гуртів є веселі історії з виступів та закулісся, за які соромно, але ними хочеться поділитись. У вас є така?)

Стас: Одного разу в Харкові костюм зайця, в якому виходила на сцену людина під час пісні Zayenka, загорівся. Майже не запалили Харків у буквальному сенсі!

Юля: А ще Стас любить роздягатися на сцені і робить це дуже активно, з розмахом. Часто розкидається водою та кросівками.

YUKO

– Ваша творчість намагається привернути увагу суспільства до такої розповсюдженої проблеми, як насилля в родині. Що б ви порадили жінкам, які опинились у такій ситуації і бояться щось змінювати?

Стас: Не мовчати. Не виправдовувати насильника. Звернутися за допомогою. Зрозуміти, що в житті щось пішло не так. І що потрібно щось змінювати.

Юля: Ви не одні, ваша ситуація — не унікальна. Ваше життя одне і прожити ви його повинні так, як вам би хотілося. Ви можете працювати ким завгодно, ви можете займатися будь-якою творчістю, виглядати як душа забажає, робити будь-що і приймати всі рішення самостійно. Найголовніше, що ви повинні знати — ніхто не має права вам це забороняти, а вже тим більше, здійснювати фізичне і моральне насилля над вами.

– Ви намагаєтесь наслідувати сучасні тренди чи створюєте власні?

Стас: Ми ігноруємо тренди, наше завдання – створювати мистецтво, що буде залишатися актуальним довго. Тому за хайпом не женемось.

YUKO

– На концертах ви завжди контактуєте з публікою, як вважаєте, музиканти мають частіше спілкуватись з прихильниками, чи має бути певна межа?

Стас: Рівень спілкування має бути органічним для артиста. Це дуже індивідуально. Ми не вирішували, чи бути близькими з аудиторією. Все вийшло само собою. Ми кайфуємо від взаємодії з публікою. Це дуже важливий елемент концертної діяльності.

Юля: Повинно бути так, як відчуваєш ти.

– Не так давно люди обожнювали вампірів і магів, сьогодні світ знову повертається до супергероїки. У вас є улюблені герої? Хотіли б мати якісь здібності?

Юля: Переміщатися у часі (або ж сповільнювати його), щоб встигати зробити більше роботи.

Стас: Я хотів би мати здібність взагалі ніколи не обманювати себе.

– Уявіть, що на один день можна помінятись тілами з будь-якою людиною. Хто б це був та як ви б прожили цей день?

Юля: Однозначно Майлі Сайрус

Стас: Том Йорк. Але я не певен, що він хотів би бути мною =)

– Дякую за відповіді!

Інтерв’юер: Каріна Нгома

YUKO

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *