ВВ & Божичі & Ніна Матвієнко – Купалочка
Етно та фольк, Кліпи, Матеріали, Популярна музика

ВВ & Божичі & Ніна Матвієнко – Купалочка (Кліп)

У пошуках квітки папороті: ВВ, Ніна Матвієнко та гурт Божичі представляють кліп на пісню «Купалочка».

«Протягом майже 15 років ми відкривали фестиваль разом із Ніною Митрофанівною саме цією піснею. Крізь роки ми пронесли «Купалочку», й саме так вона стала негласним гімном «Країни Мрій», — згадує сьогодні Олег Скрипка. — Врешті ми вирішили разом із «ВВ» зробити власне аранжування пісні й записати її для нашого нового альбому, над яким зараз працюємо. До участі у запису, звісно ж, запросили Ніну Митрофанівну та нашіх друзів, гурт «Божичі», з якими разом колись починали історію фестивалю. Гадаю, природно, що кліп виходить саме на Івана Купала — свято сонця та добра, якому вона колись і була присвячена».

Нове аранжування пісні є органічним поєднанням indie-року сімдесятих років, драйву «Воплів» та спадщини містичних нот українського народного мелосу. А джерельний спів Ніни Матвієнко та гурту «Божичі» перетворює календарно-обрядову співанку на качову та життєствердну пісню.

За сюжетом герої кліпу святкують Івана Купала. Серед центрально-українських пейзажів та яскравих літніх барв вони сходяться у святковому гулянні, і ця єдність є присвятою й даниною красі нашої фантастичної природи.

Режисеркою кліпу виступила художниця Зінаїда Кубдар (Ліхачова), відома своїми дослідженнями слов’янської міфології й архаїчних образів та їхнім поєднанням із актуальними сенсами. Зінаїда ділиться: «Я тішуся, що мала змогу попрацювати над кліпом разом із моєю командою класних професіоналів. Вважаю, що нам сповна вдалося вкласти душу та наші знання, барви, естетику та величезну культурну самобутність українських народних традицій і обрядів».

Оператор — Сергій Михальчук, відомий своєю роботою у кінострічках «Мамай», «Поводир» та інші, що отримали безліч фестивальних кінонагород. Автор і реалізатор костюмів — дизайнер Лідія Арфуш, автор колекцій, що працює на межі традиційного та сакрального світів.

ВВ & Божичі & Ніна Матвієнко – Купалочка

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *