ВійДискографія:

1993 – Чорна рілля
2003 – Хата скраю села
2010 – Йшов я небом
2012 – Колискова для лялькових немовлят

Вій” – етнічний дарк-фолк гурт зі столиці України. Немалу славу колектив отримав завдяки унікальній містично-таємничій атмосфері, що супроводжує музикантів впродовж всього творчого шляху. Мелодична рок-музика із аутентичними прошарками відносить слухачів у стародавні часи слов’янського язичництва, сповнені таємниць і загадок на кожному кроці, у часи, де у лісових озерах мешкали красуні русалки, дерева і природу охороняли буркуни лісовики, а люди з радістю ділили стареньку хату із сивоволосим дідусем домовими. Використання звуків природи у записі додає додаткові барви до міфічної атмосфери, що була так майстерно створена музикантами і підтримується й досі.

Вій” було засновано у 1991-му році, разом із незалежністю України. Гурт неодноразово ставав призерами найбільших українських молодіжних фестивалів, серед яких можна виокремити “Червону Руту” 91-го та 93-го років. Вдалий творчий початок дозволив музикантам регулярно виступати у містах України, країн СНД та навіть Європи. Колектив стає бажаним гостем на найбільших концертних майданчиках і сценах великих музичних подій.

Відшліфувавши музичний матеріал і здобувши достатньо досвіду, музиканти видають свій дебютний повноформатний альбом “Чорна рілля”, що датується 1993-м роком, і згодом неодноразово перевидавався. Пісня “Закрутило небо колесом” отримала особливу відзнаку від варшавського радіо, зайнявши другу позицію в хіт-параді. Наступний альбом, після черги макси-синглів і демо-записів, було видано у 2003-му році під назвою “Хата скраю села”. Ще сім років довелось чекати шанувальникам до наступного лонг-плей релізу. Альбом “Йшов я небом” лише підтримав задану гуртом планку, зайвий раз довівши доречність висловлень щодо звання одного з найкращого рок-гурту України.

Музиканти з гурту “Вій” ведуть виключно здоровий спосіб життя, присвячуючи кожну вільну хвилину своїй творчості, створюючи унікальний для України продукт. Колектив не ставив собі за мету заробляти на життя музикою, тож гроші, отримані завдяки творчості, вкладаються у подальший розвиток формації, забезпечуючи майбутню музичну діяльність.

Всі записи з теґами “Вій”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *