Василь Гоцко
Інтерв'ю, Матеріали

Василь Гоцко («Холодне Сонце»): «В альбомі «Чорне Вино» заховано механічні звуки мого аортального клапану»

Вже завтра, 30 листопада 2017 року, побачить світ новий студійний альбом «Чорне Вино» відомого українського гурту «Холодне Сонце», до видання якого музиканти йшли довгих десять років, долаючи перепони, знаходячи все нову і нову мотивацію та віри у власні сили. Напередодні видання платівки, пропонуємо вам дізнатися про неї трохи більше.

– Десять років – це дуже великий часовий проміжок, тим більше для музичного гурту. Розкажіть, як цей термін вплинув на альбом?

– Дійсно, дехто жартує, що цей альбом справді як вино, настояне за майже 10 років. І це дійсно так. Десь я справді міг би собі докорити, що не встиг зробити цю справу раніше, однак були й серйозні життєві перепони, які донедавна заважали випустити третій том своєї творчості. Попри все це, Холодне Сонце дожило до того моменту, коли може мати у своїй історії плід праці, який можна йменувати «трилогія».

Василь Гоцко («Холодне Сонце»)
– Перепони?

– Так, під час підготовки до релізу платівки відбулися непересічні моменти у моєму житті, один з яких став переломним. У кінці тизерів-трейлерів, які Ви могли бачити в останні тижні, можна чути цокання годинників. І, разом з ними, стукіт серця, що виходить на передній план. Якщо прислухатись, звучання цього стукоту не є звичним. Неначе його супроводжує якийсь ще додатковий дзвінкий призвук. Це – не дефект запису: ним є клацання механічного аортального клапана, яким врятували моє життя минулого року кардіохірурги. Ці звуки навмисне записані і заховані також в деякі треки альбому. Минулого року я надіслав усім лист, до якого долучив пісню «І Архімед, І Галілей». Власне, це я зробив незадовго до операції, пояснивши, що роблю це зараз тому, що не знаю, чи зможу це зробити пізніше з відомих тепер Вам причин. Слава Богу, зміг :)

– Зважаючи на всі обставини, яку головну ідею покладено в основу альбому?

– Час плинний і непідконтрольний нікому. Це те, що у підсумку найбільше просилось сказати у цій платівці.

– Останні публікації на сторінках гурту «Холодне Сонце» у соціальних мережах та новини на офіційному сайті часто супроводжуються таємничими цифрами «5:57». Що це?

– Це ще один момент, який міг довго інтригувати. Не одна людина задавала мені питання, що ж означають ці цифри – «5:57». Отож, карти на стіл: так спочатку планувалось назвати альбом. «5:57» – інструментальний твір, який триває рівно 3 хвилини і завершується ударами годинникової вежі, що символізує зміну ночі на ранок. Ним закінчуються 13 треків, з яких складатиметься «Чорне Вино» – альбом, який зв’язує наше минуле і майбутнє, ніч і день. Це останні хвилини очікування світла після довгої темряви. Разом з тим, ми зупинились на тому, що альбом називатиметься саме «Чорне Вино». Адже перед світанком ніч найтемніша. А ще він справді символізує те, як довго ми готувалися до цього релізу. Я щиро радий, що дожив до того моменту, коли можу про нього Вам розказати.

Василь Гоцко («Холодне Сонце»)
– Цю платівку можна назвати добіркою найкращих пісень, написаних вами за останні десять років?

– І так і ні. За ці роки створено багато пісень. Поміж них – немало нових речей, які Ви могли чути на концертах, однак, вони не увійдуть сюди. Не варто через це засмучуватись, адже вони збережені для четвертого альбому. Все має бути крок за кроком. Картина повинна бути довершеною. Одразу четверту частину зміг випустити, хіба-що, Джордж Лукас своїх «Зоряних Війн». І для мене було б безглуздям змагатись з його геніальністю.

– Якщо узагальнити, як, на вашу думку, за ці десять років змінився гурт «Холодне Сонце», його звучання та манера?

Складно сказати, гадаю, ми стали більш зрілими і це не могло не накласти відбиток на наше звучання. А, загалом, віддаю це на розсуд шанувальникам та музичним критикам.

– Чи буде концертна презентація релізу?

– Ми будемо над цим думати на початку наступного року. Обіцяю усіх повідомити, як тільки матиму конкретну інформацію.

– Кілька слів-побажань читачам.

– Друзі, бажаю вам миру і здоров’я! Все решта – залежить від нас самих.

Додамо, що наразі розпочато краудфандингову кампанію, яка дозволить слухачам долучитися до видання «Чорного Вина» на фізичних компакт-дисках, а також отримати у подарунок пам’ятні та цікаві артефакти. Деталі тут.

Василь Гоцко («Холодне Сонце»)

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *