Українська музикаУкраїнська музика стає все популярнішою за російську і навіть зарубіжну! За якісь останні три роки популярність пісень українських артистів зросла на 12%, а російських – зменшилася на 8%.

У четвер, 16 червня 2016 року, Верховна рада України все ж таки прийняла закон стосовно квотування теле-і радіоефіру. Відтепер кожна друга композиція на радіо обов`язково звучатиме українською мовою, а кожна третя – у виконанні українських артистів. Колега відреагував скептично, мовляв, уявляю, яким мізерним тепер буде наш радіоефір. Однак недавнє дослідження компанії TNS MMI показує, що українці вже давно готові до збільшення українського контенту та україномовної музики на радіохвилях.

Компанія опитала 5000 респондентів у 2013-2015 роках і 3500 тисяч на 2016 році. Результати дослідження показали, що найулюбленішою серед наших громадян є українська поп-музика – 53%. На другому місці російська – 48%, на третьому зарубіжна – 45%, на четвертому – пісні 60-70-80-х років, на п’ятому шансон – 30%. На шостому і сьомому місцях розташувалися зарубіжна і українська рок-музика – 27% і 20% відповідно. Десятку замикають класика (18%), клубна музика (18%) і російський рок (16%). І тільки 15% опитаних вважають за краще українську народну музику.

При цьому всьому, ще у 2013 році російська поп-музика була більш затребуваною, ніж російська. Але за три роки популярність пісень українських артистів зросла на 12%, а російських – зменшилася на 8%.

Однак зовнім не у всіх регіонах нашої країни лідирує українська поп-музика. Наприклад, Південь і Схід залишаються прихильними до російської популярної музики, шансону і пісень минулих років.

В цілому поп-музика ближча жінкам, тоді як чоловіки вважають за краще рок, техно та хіп-хоп.