Тонка – Плач
Матеріали, Популярна музика, Релізи

Тонка – Плач (EP)

Переосмислення поезії Вінграновського, таємниці київських відьом і оголення справжньої сутності в новому ЕР «Плач» українського інді-поп гурту «Тонка».

Інді-поп гурт «Тонка», що підкорює слухачів свіжим сучасним звучанням, нетривіальними експериментами і чіпкою україномовною лірикою презентує свій третій міні-альбом «Плач» на музичному видавництві Masterskaya.

Не обмежені рамками концепції, чотири треки немов живуть своїм життям. Фокус-трек міні-альбому, композиція «Плач», була народжена в пориві натхнення творчістю Миколи Вінграновського. Гуляючи барахолкою, солістка групи випадково знайшла книжку «Українська інтимна лірика». Рядки однойменного твору дуже резонували з внутрішнім станом виконавиці, через що вже за кілька годин вона наспівувала перші рядки нової композиції під акомпанемент фортепіано.

Так, через півстоліття «Тонка» вдихнула нове життя в культурну спадщину не тільки своєї країни, а всього світу. Вони втілили у звуковій хвилі глибокодумність, прямолінійність, піднесеність і містику української поезії, а також актуальний і знайомий кожному посил про вибір, який ми робимо сьогодні, цієї хвилини.

25 травня на своєму Youtube каналі група презентує ліричний кліп на трек «Плач», режисером якого стала Ольга Журба, а головні ролі виконала фронтвумен гурту Олена Карась разом із коміком Марком Куцеваловим.

«Питання самоідентифікації є надзвичайно важливим у сьогоднішній час. Я маю переконання, що познайомитися зі самим собою можливо завдяки нашій творчій спадщині й культурі в цілому. Адже коли ми усвідомлюємо культурний код нації, наше уявлення про самих себе стає набагато ширшим», – каже Олена Карась, фронтвумен «Тонка».

«Тонка» продовжують досліджувати українську культурну спадщину і в треку «Києвиця», занурюючи слухача в містичну атмосферу таємних загадок київських відьом, що колись злітали в нічні небеса з одного з пагорбів Подолу. А витончена композиція «Стежка» з легким вайбом і чіпкою мелодією, відображає почуття музикантів, з яким вони відкривають унікальні, незвідані істини.

В альбом також увійшов актуальний для сучасних реалій трек-експеримент «Вуалі». Називаючи його «криком карантинного дня», група «Тонка» нагадує нам про те, як важливо залишатися один на один з собою, ставити світ на паузу і чути свій внутрішній голос, усвідомлювати, хто ти і чого хочеш насправді.

Альбом «Плач» вийшов по-справжньому особливим. У ньому сміливі музичні ідеї і прогресивний саунд не виключають пронизливих фарб скрипки і баритон-саксофона, а містика і філософія в текстах тільки загострюють актуальність композицій для сучасного суспільства.

Тонка – Плач
Слухати та придбати
Підтримати «Нотатки»

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *