The Frunk – Пам'яті Василя Стуса
Живі виступи, Кліпи, Матеріали, Рок та альтернатива

The Frunk – Пам’яті Василя Стуса (Відео)

У час, коли вся Україна готувала кутю до святвечора, хлопці зі столичного рок-гурту The Frunk нагадали громаді про ще одну визначну подію. Справа у тому, що шостого січня 1938 року, з’явилася на світ знакова для нашої країни постать – народився відомий поет та дисидент Василь Стус. За словами музикантів, вони дуже хотіли подякувати Василю Семеновичу за його творчість, боротьбу за незалежність України, а також за неоціненний спадок нащадкам, поклавши на музику його рядки. Так і виникла у їхньому репертуарі композиція «Пам’яті Василя Стуса», до якої також долучено відео її живого виконання на студії SoundPlant.

Учасники The Frunk поєднали у пісні два вірші поета зі збірки «Палімпсести». Додамо, що сама назва «Палімпсести» означає твори, написані на папері, який не до кінця вибілено від попередніх дописів, тобто поет символічно запропонував усім охочим прочитати вірші даної добірки ніби «поміж рядків». Цікаво, що збірку було укладено не її автором, а слідчими КДБ, які в котрий заарештувавши митця, конфіскували його рукописи на різноманітних паперових зшитках, а сам Василь Стус дав назву цій незапланованій компіляції вже трохи пізніше.

Останнє ув’язнення Василя Стуса розпочалося у листопаді вісімдесятого року в уральському селищі Кучино. Тоді йому призначили десять років посиленого режиму, дозволяючи писати лише по одному листу на місяць. Саме там дисидент, поет і правозахисник помер вночі з третього на четверте вересня вісімдесят п’ятого року, перебуваючи у карцері.

The Frunk – Пам’яті Василя Стуса

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *