The Doox та Кораллі – Маланка
Етно та фольк, Матеріали, Релізи, Рок та альтернатива

The Doox та Кораллі – Маланка (Сингл)

Якщо раптом хтось не знає, то сьогодні, 13 січня, вся Україна святкує Щедрий вечір, або ж свято Маланки, корні якого простяглися ще у стародавні дохристиянські часи. Спеціально до сьогоднішнього особливого дня учасники двох музичних колективів The Doox та Кораллі вирішили об’єднати власні творчі зусилля та записали нову спільну композицію «Маланка», з якою просяться до вашого порога заколядувати. Задля кращого слухацького сприйняття до нового синглу також додається красива анімація засніженого лісу.

Зазвичай «маланкування» або ж колядування розпочинається з появою на небі першої зорі: Маланка зі своєю свитою не оминає жодної хати, співаючи обрядових пісень та вітаючи господарів з Новим роком. Цікаво, що сам образ Маланки, як вважають історики, утворився після злиття язичницького та християнського свята, а в його основу покладено постать давньої богині Макоші (Мокош), покровительниці усіх жінок та породіль. Наші предки вважали, що саме сьогодні на небі сходяться сонце і місяць, що символізує початок нового календарного року і саме в цю ніч Маланка виходить заміж за Василя (символічне поєднання місяця та сонця).

«Окрім добре знайомих загалу колядок, з якими ми переступаємо поріг рідної батьківської хати на Різдво, існує ще безліч менш знайомих пісень. Сема через це The Doox та Кораллі вирішили записати свою версію однієї з українських колядок. На мою думку, у нас вийшло досить цікаво та сучасно, тож пісня має припасти до смаку як старшому поколінню, так і молоді», – зазначив вокаліст гурту The Doox Максим Бережнюк та пообіцяв вже найближчими днями представити новий твір на живих виступах.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *