СТАСІК – Не відводь очей
Електронна музика, Етно та фольк, Кліпи, Матеріали

СТАСІК – Не відводь очей (Відео)

Українська співачка СТАСІК випустила новий сингл «Не відводь очей», який став першим з 10 треків музичного проекту «Звуки Чорнобиля», присвяченого зоні відчуження.

«Чорнобиль потрапив у сліпу зону нашого зору. Ми готові віддати цю землю, цих людей і цю історію у відчуження, аби тільки не усвідомлювати, що Чорнобиль — не минуле, а наше сьогодення, і те, з чим ми, наші діти, онуки, і десятки поколінь наперед житимуть щодня», – коментує СТАСІК.

Співачка написала трек «Не відводь очей» після власного візиту до зони відчуження. Частиною композиції стали реальні звуки Чорнобиля, записані куратором «Звуки Чорнобиля» та автором проекту ARTEFACT Валерієм Коршуновим ще у 2018 році. Також СТАСІК використала у своїй роботі мелодику поліського народного співу.

Коршунов займається темою Чорнобиля вже три роки. Він працював як над культурними проектами, так і над соціальними наприклад, допомагав ліквідаторам аварії на ЧАЕС оформити пенсію. У квітні 2020 року під час пожеж у Чорнобильській зоні був главою волонтерського штабу.

За словами Коршунова, йому хотілося за допомогою музикантів, як лідерів думок, актуалізувати тему Чорнобиля, показати, що він не зник, він серед нас, і про це місце не можна забувати. «Наша зона відчуження стала зоною забуття. В Японії подібне місце, наприклад, називають зоною відселення, що говорить про те, що японці ще збираються битися за нього і повернутися туди. Ми ж використовуємо термін «відчуження», що тільки сприяє зникненню Чорнобиля з пам’яті українців», – прокоментував Коршунов.

СТАСІК – Не відводь очей

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *