Сіґал Спожив Спілка
Матеріали, Релізи, Рок та альтернатива

Сіґал Спожив Спілка – Singles (Remastered)

Не багато хто знає, що гітарист та автор пісень гурту «Мертвий Півень» Роман Чайка свого часу заснував окремий авторський проект під назвою SSS (Сіґал Спожив Спілка) та навіть видав у його рамках дебютний альбом. Цій платівці вже чимало років, але зовсім нещодавно, з легкої руки друзів музиканта, кілька її треків отримали нове життя завдяки ремастерингу.

Як розповів «Нотаткам» автор, першу пісню «Гаспид, або ж Дідько» на вірш Юрія Андруховича вперше було виконано на концерті у 1997 році. Більше зі сцени вона не лунала. Наступна композиція «Зоопарк» (антидиско-мікс) також записана у далекому 1997 році. У її основі лежить вірш Юрія Позаяка (київське поетичне угрупування «Пропала грамота»). Нині Юрко Позаяк повернувся від псевдоніму до реального імені – Юрій Лисенко і є чинним дипломатом – багато років працював у консульстві України в Хорватії.

«Лист в Україну №1» – це перший сингл майбутнього альбому SSS «Друге пришестя». Його лірика – це вірш Юрія Андруховича з циклу «Листи в Україну». Ці вірші були предтечею (пріквелом) роману Андруховича «Московіада». Вокальна партія – Місько Барбара – записана з реального мітингового мегафону. Усі партії інструментів – Роман Чайка, окрім «гуцульської» скрипки, яку награв Роман Лозинський – скрипаль легендарної рок-групи «Арніка», однієї з перших рок-груп країни (створена в 1971 році).

Що стосується останнього треку «НАТО велкамбек», то його створено зі сучасних сербських побутово-політичних коломийок. Їх наспівав сербський українець Борис Варґа, нині вже доктор політичних наук та політичний журналіст. У пісні використано архівні семпли з платівок і голоси Владіміра Лєніна та диктора німецького радіо часів Гітлера. Пісня наспівана у вигляді телефонної розмови Київ-Нові Сад (Сербія) і є відповідю на питання «і як там у вас?».

Додамо, що вже скоро Роман Чайка перезентує новий сингл проекту SSS (Сіґал Спожив Спілка), який стане ще одним передвісником майбутнього повноформатного альбому. Далі буде!

Сіґал Спожив Спілка

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *