Кращі сингли та EP 2015 року
Інформаційні матеріали, Матеріали, Релізи

Кращі сингли та EP 2015 року

Все менше часу лишається до завершення календарного 2015 року, протягом якого ми разом з вами слідкували за розвитком сучасної української музики, відшуковували для вас цікаві вартісні релізи та комунікували з музикантами. Здається, вже настає час підбивати певні цьогорічні підсумки. Ми підготували для вас три матеріали, в яких виокремили найкращі, на нашу думку, сингли та EP-релізи, відеокліпи та повноформатні студійні альбоми україномовних виконавців. Сьогодні ж ми пропонуємо вам ознайомитись з першою частиною цих матеріалів, а самим музикантам хочемо висловити величезну подяку за їхню безперечно важку творчу роботу. При чому ми вклоняємось не тільки виконавцям з нищенаведеного списку, а й усім, про кого ми писали та навіть не писали протягом всього 2015 року, адже виокремити ТОП-10 кращих було по-справжньому важко. А це свідчить про неабияке зростання кількості якісного українського матеріалу, що звісно, не може не радувати. Сподіваємося, що наступний 2016 рік підтримає заданий музичний темп та зможе, з рештою, його перевершити.

10. Bohomolnyi – Темний Світ (EP)

bohomolny

Цей рік безсумнівно можна занести до активу колишнього гітариста Vivienne Mort, «Холодного Сонця» та Despot Олексія Богомольного, адже саме цьогоріч у рамках його проекту слухачам було презентовано чимало свіжого авторського матеріалу, а Bohomolnyi one-man band остаточно трансформувався у класичний повноскладовий альтернативний гурт, який наприкінці року відіграв свої перші живі концерти.

Щодо самого міні-альбому «Темний Світ», то окрім, власне, самого Олексія, у його створенні брали участь двоє учасників іншого знаного вітчизняного гурту Vivienne Mort – Гліб Проців (аранжування барабанів) та Даніела Заюшкіна (бек-вокал), а також Лесик Omadada зі студії Шпиталь Рекордс (семпли, живі та електроні барабани). Мастеринг матеріалу: Revet Sound.

[fap_track id=”7210″ layout=”list” enqueue=”no” auto_enqueue=”no”]

9. Нумер 482 – Важлива (Сингл)

Нумер 482

Минулого року «Нумери» на радість багатьом вітчизняним меломанам повернулися до активної творчої діяльності, продемонструвавши публіці свій новий хіт «Добрий ранок, Україно».
А пісня «Важлива» – це вже хіт цьогорічний, з яким команда взимку буквально увірвалася до провідних вітчизняних чартів, радіо- та теле-ефірів, отримала чимало схвальних відгуків як від звичайних слухачів, так і від музичних профі.

Музиканти називають трек «Важлива» своєрідною відправною точкою до створення нового повноформатного альбому популярного гурту, активна робота над яким наразі триває.

[fap_track id=”8263″ layout=”list” enqueue=”no” auto_enqueue=”no”]

8. Мері – Я з України (Сингл)

Мері

Пісня «Я з України» відноситься до розряду тих творів, які випередили час свого написання. Лідер гурту «Мері» Віктор Винник написав цю пісню ще три роки тому, але тоді, за його словами, така тематика була не на часі і композиція так і лишилася в шухляді чекати ліпших часів.

Часи ці настали у 2015 році і соціально-патріотичну композицію нарешті записали студійно, а її змістовий посил почав відігравати все новими і новими фарбами. Зокрема, у пісні йдеться про притискання української мови, яке сьогодні впевнено перетворюється на своєрідний популізм та використання її виключно у власних інтересах. У першу чергу, звісно, мова тут йде про сьогоднішню політичну верхівку, яка готова щоденно перефарбовувати себе в найрізноманітніші кольори і стояти під різними прапорами заради збереження теплого насидженого місця.

[fap_track id=”7488″ layout=”list” enqueue=”no” auto_enqueue=”no”]

7. Веремій – Тільки ти (Сингл)

Веремій

«Тільки ти» –перший офіційний сингл з майбутнього повноформатного альбому «Доки є крила», який учасники гурту обіцяють от-от презентувати слухачам. Потужна життєствердна композиція характеризує перехід «Веремія» до оновленого звучання, яке більш ґрунтовно можна буде відчути та оцінити під час прослуховування вищезгаданої платівки.

Такі стилістичні реформації без сумніву мають піти лише на користь киянам, адже ні для кого не таємниця, що кожен професійний музикант завжди прагне вдосконалювати власну творчу майстерність, демонструючи її своїм слухачам. І якщо для цього треба дещо підкорегувати загальне звучання гурту, то ці дії видаються чи не життєвою необхідністю.

[fap_track id=”7817″ layout=”list” enqueue=”no” auto_enqueue=”no”]

6. 5’nizza – I Believe In You (EP)

5nizza

Було б, напевно, не коректно не відмітити повернення до спільної творчості харківського дуету Бабкіна та Запорожця. Спочатку музиканти продемонстрували світу свою нову позитивну пісню I Believe In You, а трохи пізніше презентували й однойменний трьохтрековий міні-альбом.

Окрім титульної композиції, до нього увійшла російськомовна пісня «Вперед» та україномовна «Але». На останню, до речі, 5’nizza змонтували та оприлюднили відеонарізку моментів своєї нещодавньої студійної роботи.

Варто додати, що на пісню I Believe In You режисер Валерій Невін відзняв також офіційний відеокліп гурту, який шанувальники вже охрестили найочікуванішою за десять років прем’єрою.

[fap_track id=”8255″ layout=”list” enqueue=”no” auto_enqueue=”no”]

5. Karna – Гуцулметал (Сингл)

Karna

На цьому місці з легкістю міг би опинитися будь-який сингл оновленої «Карни», але ми все ж таки вирішили обрати для цієї почесної позиції саме пісню «Гуцулметал», яка фактично ілюструє напрямок творчої діяльності гурту. «І на душі стає затишно й гарно, коли з динаміків лунає Карна», – співає в її приспіві новий фронтмен колективу Олексій Шманьов. Та й дійсно, відчути цей затишок, доповнений до того ж потужним гітарним драйвом, мала змогу дійсно велика кількість українських шанувальників сучасної альтернативної музики під час нещодавнього великого концертного туру формації.

До речі, у рамках цього туру так і не відбувся столичний виступ гурту, тож музиканти серйозно налаштовані виправити цей прикрий недолік вже на початку 2016 року. Окрім того, у новому році «Карна» планує закінчити роботу над матеріалом майбутнього ЕР-релізу «Бомба» та презентувати його слухачам, які на нього вже зачекалися. Словом, слідкуйте за новинами!

[fap_track id=”7620″ layout=”list” enqueue=”no” auto_enqueue=”no”]

4. Океан Ельзи – Мить (Сингл)

Океан Ельзи

Одна з останніх гучних новинок української музики. З рештою, інакше, напевно, і бути не могло, адже сам Святослав Вакарчук неодноразово називав цю пісню однією з найважливіших у своєму житті. Навіяний далеко не райдужними подіями на сході України твір, не зважаючи ні на що покликаний дарувати слухачам хоча б невеличкий, але промінь надії. Надії на світле майбуття, ліпшу долю та прихід довгоочікуваної алегоричної весни, яка залишить позаду себе криваві військові бої.

[fap_track id=”8257″ layout=”list” enqueue=”no” auto_enqueue=”no”]

3. Epolets – Залиш мене (Сингл)

Epolets

Композиція з незабутнім присмаком карпатських засніжених вершин та густих буковинських лісів, сповнених таємниць та химерної невідомості. У пісні «Залиш мене» хлопці з Epolets повідали широкому загалу незвичну історію кохання, що трапилася між звичайнісіньким юнаком та родовою карпатською Мольфаркою із надприродніми здібностями.

Чим все ж таки закінчилася повість з місцевості, де «річки беруть початок свій», слухач може додумати самостійно, а разом з тим уявити нариси майбутніх творів одеситів, які разом зі свіжою піснею «Залиш мене» з часом сформують третій повноформатний альбом Epolets.

[fap_track id=”7869″ layout=”list” enqueue=”no” auto_enqueue=”no”]

2. Крихітка – Без імені (Сингл)

Крихітка

Дуже сильна пісня Саші Кольцової і ко, присвячена волонтерському руху, взаємодопомозі військових та волонтерів, а також загальним принципам людяності, що неодмінно мають бути серед фундаментальних засад побудови будь-якого цивілізованого суспільства.

Варто зазначити, що трек «Без імені» став першим твором соціального спрямування в репертуарі «Крихітки» та не лишив байдужими вітчизняних меломанів – як сама пісня так і офіційний відеокліп до неї отримали чимало схвальних відгуків слухачів, купу прослуховувань та переглядів в Інтернеті.

[fap_track id=”8089″ layout=”list” enqueue=”no” auto_enqueue=”no”]

1. Vivienne Mort – Filin (EP)

Vivienne Mort

Фантастичні Vivienne Mort як завжди неперевершені. Їхній акустичний міні-альбом Filin вчергове змушує повірити у найсвітліші перспективи сучасної української музики як такої. У кожній з п’яти композицій цьогорічного EP всі музичні складові дуже коректно і чітко розкладені по імпровізованим полицям, які музиканти обачно розмістили на стінах на відстані витягнутої руки одна від одної. З одного боку такий закуток кімнати, чи не хаотично завішений великою кількістю полиць нагадує своєрідне пекло перфекціоніста, але, складається таке враження, що учасники гурту спеціально прагнули досягти такого ефекту задля ширшої демонстрації всього свого музичного арсеналу. Такий собі творчий мелодійний безпорядок.

Вам захотілось трошки меланхолії? Будь-ласка, простягніть руку до полиці праворуч. Трохи містицизму – до нижньої ліворуч. Драматургія, до речі, на верхній правій шухляді. Далеко відходити не треба, все зібрано тут, спеціально для вас.

[fap_track id=”6130″ layout=”list” enqueue=”no” auto_enqueue=”no”]

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *