Рок-відродження (Збірка)
Матеріали, Релізи, Рок та альтернатива

Рок-відродження (Збірка)

Сьогодні ми хотіли би ближче познайомити вас із мистецьким проектом «Рок-відродження» від Radio Roks та представити до вашої уваги збірку музичних напрацювань сучасних українських музикантів, створених в його рамках. Отже, «Рок-відродження» – це данина пошані українській духовній еліті – письменникам, літературознавцям, художникам, театралам, музикантам та філософам 20-30-х рр. XX століття, яких знищив кулак сталінського режиму, та до яких згодом почали застосовувати термін «розстріляне відродження» або «червоний ренесанс». Головна ідея проекту «Рок-відродження» – запропонувати українським рок-виконавцям записати пісню на слова одного з таких поетів та презентувати сучасним українцям оновлене бачення цього прошарку нашої культурної спадщини. В ініціативі радіостанції взяли участь такі відомі виконавці як Сашко Положинський зі своїм проектом «Був’є», «С.К.А.Й.», O.Torvald, «Брати Гадюкіни», «Гайдамаки» та інші.

У Сашка Положинського, до слова, останнім часом справ було по самі вуха – співак знімав кліп «Тартака» до Дня Незалежності, зіграв епізодичну роль у кліпі своїх колег з гурту Epolets, та, звісно ж, працював над новим матеріалом, але він радо відгукнувся на пропозицію взяти участь у проекті «Рок-відродження», записавши композицію «Бронзове тіло». В її основу покладено вірш письменника та поета, засновника вітчизняного футуризму Михайла Семенка, якого було страчено радянською владою за звинуваченнями в участі у неіснуючій націоналістичній організації.

Спеціально для проекту «Рок-відродження» хлопці з гурту «С.К.А.Й.» створили нову пісню під назвою «Мовчи» на слова поетеси та співачки Олени Журливої, чиї рядки клали на музику найвідоміші українські композитори. Олену було заарештовано у 38-му році через агітацію проти радянської влади та відправлено відбувати покарання на Алтай, де поетеса втратила своє здоров’я. Пізніше, за клопотанням Павла Тичини, жінці вдалося повернутися на батьківщину, але останні свої роки вона провела прикутою до ліжка.

Ще одними учасниками проекту «Рок-відродження» стали музиканти легендарного українського гурту «Брати Гадюкіни», які представили своє бачення твору «Тіло фальшивим тоном» авторства поета та прозаїка Гео Шкурупія (справжнє ім’я Георгій Данилович). Його радянська влада звинуватила у причетності до ОУН та вислала до сумнозвісних Соловків. Там митець відбував своє покарання, аж поки система не вирішила, що обрана кара занадто легка. У 1937 році Гео було страчено.

O.Torvald, так само як і «С.К.А.Й.», записали пісню під назвою «Мовчи», але в її основу покладено зовсім інший твір іншого представника «розстріляного відродження». Женя Галич і ко поклали на музику рядки поета, театрала та сценариста Євгена Плужника, якому НКВС, як і Гео Шкурупію, також змінювало вирок. Спочатку, через звинувачення в участі у націоналістичній організації, його було засуджено до розстрілу, а потім радянські верхи вирішили відправити його до Соловків, де після року мордувань поет помер.

Дізнатися більше про кожну з композицій та про представників «червоного ренесансу» ви можете безпосередньо на сторінці проекту «Рок-відродження» на сайті Radio Roks.

Завантажити


Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *