OY Sound System
Рецензії

OY Sound System – Attention! Attention! (Рецензія)

Наприкінці спекотного літа, в середині серпня, дебютний альбом під назвою Attention! Attention! презентували представники київського електронного авангарду OY Sound System. Уявіть собі український гурт, що взяв найкраще від Grimes, «ДахаБраха», [O], Moby та Pendulum. Цікаво? Більш детально далі в рецензії.

Засновником гурту є Марко Галаневич, знайомий нам завдяки участі в іншому всесвітньо відомому гурті «ДахаБраха». Нова платівка складається з 11 композицій, кожна з яких є унікальним самовираженням учасників OYSS. Автентичність досягається експериментальними звуками та комбінацією різних музичних стилів, починаючи від українського фольклору та dubstep, закінчуючи елементами future-bass та pop. Самі музиканти характеризують себе як мікс bass, dub, world music, electronic rock та reggae.

Під час першого знайомства з новим альбомом виникають неоднозначні відчуття, адже настрій композицій змінюється досить хаотично. Жіночий вокал Вікторії Родько переплітається з голосом Марка Галаневича, створюючи неповторні діалоги та цікаві груви. Брат Марка, Тарас aka Galatar, вправно грається з простором та наповнює музику синтезаторними лідами.

Обкладинка Attention! Attention! привертає увагу своєю «рукотворністю», свіжістю та чесністю. Автор ілюстрації, Владислав Шевченко, передає доступність творчості гурту OYSS, проводячи паралель між музичним програвачем та звичайною п’ятиповерхівкою спального району.

У цілому альбом можна класифікувати як електронну музику з використанням специфічних музичних інструментів, як дудук чи окарина. Місцями композиції настільки дивують своїм звучанням, що неможливо назвати платівку однорідною. Скоріше за все, увазі слухача пропонується творчість OYSS за весь період існування гурту, саме так можна пояснити суттєву різницю між піснями. Така собі квінтесенція спільної праці музикантів у вигляді альбому Attention! Attention!

Особливу увагу слід звернути на композиції Son, Tell Me, Gansters Of Peace, Partyzany та Koliuchka. Саме ці треки здаються найбільш хітовими, а партії ядовитих синтезаторів здається, що на все життя закарбовуються в пам’яті. Пісні Osote, Second Hand та Korabli дуже експериментальні, що зачаровує новизною та відсутністю страху у самих музикантів, але можуть відштовхнути менш підготовленого слухача. Ne Gony, Mykola Ne Pie приваблюють простотою тексту та жартівливими настроями. Attention Attention – центральна композиція альбому, має складну будову та відверто багато drum’n’bass. Близько половини треків є англомовними, а Korabli навіть містить як українську, так і англійську мови.

Альбом розрахований на сучасного слухача, що відкритий до нової сторінки української електронної сцени. Адже тут і glitch, етнічні та індійські мотиви, українська мова, drum’n’bass, future bass, фольклор та багато інших елементів, поєднавши які, отримаємо OY Sound System – Attention! Attention!

Новий реліз київської команди є достойною відповіддю жанровій диверсифікації лейблів «Мастерская» та «Кружева», що промовисто розвіює монополію лейблів на сучасну електронну українську музику. До того ж одна з пісень прямо закликає долучатися до «арт-партизанів» разом з OYSS.

Оцінка: 8 з 10
Улюблений трек: Gansters Of Peace (за хітовість та свіжість звуку)

Автор: Дмитро Юрченко

Усі записи | Facebook

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *