Our Atlantic – Час Розваг
Кліпи, Матеріали, Популярна музика

Our Atlantic – Час Розваг (Кліп)

Інді-поп гурт Our Atlantic презентував відео про маніпуляцію сучасного ТБ.

1 серпня 1981 року в Америці почав своє мовлення телеканал MTV. Першим кліпом, що побачили глядачі стала робота Video Killed a Radio Star гурту The Buggles. Вже за два роки про цих хлопців всі забули. Лише їх клавішник – Ганс Циммер пізніше зробив неймовірну кар’єру в якості кіно композитора. Але той – перший ефір назавжди залишиться в історії як важливий символ часу. The Buggles саме про це і співали – епоха телебачення прийшла на зміну багаторічній гегемонії радіо.

Сьогодні, майже 40 років потому ми знову стоїмо на порозі великих змін. Телебачення більше не запалює нових рок-ідолів. Нині світ «блакитних екранів» спотворює нашу реальність, використовуючи проти глядача весь арсенал своїх фокусів – від хитрих прийомів монтажу до постановочної зйомки. Втім, в епоху інтернету обманювати людей стає все складніше…

Сторінку, що колись відкрили The Buggles, рішуче перегортають уперед зухвалі новачкі з Умані – інді-поп гурт Our Atlantic. Їх нове відео – концептуальний арт-жест проти маніпуляції сучасного ТБ.

«Наша нова робота про фейкові новини, відкриту та приховану брехню у ЗМІ, інформаційний шум і можливість протидіяти йому. Головна ідея — завжди перевіряти інформацію, аби не дати себе обдурити, і критично мислити, себто танцювати лише під свою дудку», — розповідають Our Atlantic.

Цікаво, що оператором кліпу став відомий документаліст Юрій Грузинов, відомий за фільмом «Перша сотня». Разом з режисером Денисом Захаровим (відео Jamala, The Maneken) вони реалізували цікавий прийом – реверсна зйомка з сінхроним ліпсінгом. Вокаліст Our Atlantic Віктор Байда виконав пісню не тільки задом-наперед, але й в прискореному темпі.

«Сюжет пісні спонукав зняти головну частину кліпу у зворотньому порядку. Це символізує доволі звичне явище, коли новини подаються глядачеві в не зовсім чесному або ж повному обсязі», – пояснює режисер Денис Захаров. «Спочатку нам розповідають про вбивство сокирою у маленькому містечку, а після чуєш — очікується сонячний день, можливий маленький дощик».

Слід відзначити, що «Час розваг» – це пілотний сингл з нового міні-альбому гурту, вихід якого призначено на 8 травня. Відомо, що в майбутній реліз увійде багатьом знайомий інді-хіт «Чуєш». Міні-альбом представить лейбл Mnogo Vody.

Our Atlantic вперше заявили про себе в 2018 році. З того часу гурт встиг виступити на фестивалях Leopolis Jazz Festival, Respublica FEST, Faine Misto, ZaxidFest і Vertuha Arts Festival та випустив дебютний міні-альбом Pillow.

Пісня вже доступна для завантаження та стрімінгу в усіх онлайн-магазинах. Реліз представлено лейблом «Много Воды».

Our Atlantic – Час Розваг
Придбати
Підтримати «Нотатки»

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *