Our Atlantic – Час Розваг
Матеріали, Популярна музика, Релізи

Our Atlantic – Час Розваг (EP)

Український фанк – перезавантаження! Our Atlantic випустили мініальбом «Час Розваг», натхненний ВІА 70-х.

Достеменно невідомо як народилася назва Our Atlantic. Трактувати її можна по-різному. І ось один із можливих варіантів. «Наша Атлантика» — тут, поруч. Молодому гурту з Умані, що шукає свій впізнаваний саунд не потрібно копіювати заокеанських колег – їхній стиль, манеру, традиції. Адже все найдивовижніше — прямо перед нами. Варто лише навчитися помічати.

З розумінням цієї простої істини в історії Our Atlantic розпочався новий етап. Після добротного, однак малопомітного дебюту «Pillow» (2018) хлопці вирішили змінити вектор звучання з англомовного синт-попу на український фанк. Перша пісня рідною мовою – й зовсім інший результат! З виходом «Чуєш?» в сторону гурту схвально закивали експерти й критики. А далі — ще цікавіше.

«Після зустрічі з нашим лейблом Mnogo Vody з’явилася задача — мініальбом українською мовою», — згадують Our Atlantic. «Та тоді ми слухали в основному зарубіжну музику й, чесно кажучи, не бачили для себе надихаючих прикладів серед українських артистів». Через якийсь час хлопці раптом відкрили для себе втрачений пласт української поп-музики 70х-80х років — Назарій Яремчук, ВІА Кобза, Водограй, Арніка. «Це стало для нас невичерпним джерелом свіжих ідей!». Нові пісні були написані в лічені дні.

Сам альбом вийшов дуже різноплановим. Вже відома «Чуєш?» задає тон грайливим фанком. Вокаліст гурту Віктор Байда переходить тут на фальцет. І це друга важлива особливість нового релізу. Слідом «Час Розваг» — ніжна й мелодична, на противагу соціальному меседжу, що прихований всередині пісні. Кліп на неї вийшов тижнем раніше.

Бадьора й динамічна «Момент» — автентичне ретро. «Реклама Pepsi з 90-х», — говорить про неї Віктор. «Саундтрек до мультфільму Качині Історії», — парирує бас-гітарист гурту Дмитро Бакал. У цьому місці слухач починає втрачати зв’язок з реальністю. Our Atlantic вдалося домогтися абсолютного занурення в іншу епоху. Важко усвідомити, що ця музика була створена у 2020 році.

Відчуття лише посилюються з вільним кавером на народну пісню «Ой ти дiвчино». Самі учасники гурту зізнаються, що знайшли цю пісню у добірці «Українські народні романси»: «там близько 200 різноманітних пісень. У 1961 році їх зібрав Леопольд Ященко», — уточнюють музиканти. «Ой ти дівчино» у виконанні Our Atlantic — стильний неоновий фанк з цікавим клавішним соло й переливами флейти. Нарешті, «Сяйво краси» — номер для кульмінації майбутніх концертів з ефектною партією духових, чіпким приспівом і зворушливо старомодним текстом.

Мініальбом закриває концептуальна замальовка «Пiслямова» — вірш українського поета німецького походження Юрія Клена під назвою «Енгармонійне», накладений на мрійливу мелодію синтезатора. Між рядків тут читається головний меседж нового альбому: вміння бачити й вбирати красу, бути в гармонії зі світом і з самим собою, незважаючи на наше часом «енгармонійне» життя.

Our Atlantic «Час Розваг» вже доступний для стримінгу та прослуховування в усіх онлайн-магазинах. Видавець — Mnogo Vody.

Our Atlantic – Час Розваг (EP)
Придбати
Підтримати «Нотатки»

Вам також має сподобатись...

1 коментар

  1. Andy_o says:

    Композиція “Чуєш” – це дуже мила реінкарнація диско-фанку з 70х, яка слухається легко та на одному диханні, а проста лірика дпє можливість розслабитись та насолодитися багатством поліфонічної гармонії.

    Загалом, якщо Ви любите ввечері сидіти за бокалом вина, спогляаючи за вогнями нічного міста – Вы маєте це почути!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *