Onuka – Live With NAONI Orchestra
Електронна музика, Етно та фольк, Живі виступи, Матеріали, Релізи

Onuka – Live With NAONI Orchestra (Концертний альбом)

Зовсім скоро має побачити світ друга за ліком платівка електро-фолк гурту ONUKA під назвою «MOZAЇKA», а напередодні довгоочікуваного релізу музиканти вирішили підігріти зацікавленість публіки за допомогою концертної платівки, записаної спільно з Національним академічним оркестром народних інструментів України (НАОНІ).

«Ми не озираємося назад, а просто хочемо запам’ятати цю магію», – кажуть Ната Жижченко та Євген Філатов про тільки-но оприлюднені сімнадцять концертних треків, записаних під час спільного виступу ONUKA та NAONI 11 грудня 2016 року.

Фронтвумен проекту ONUKA зізнається, що цією роботою «повернула свою втрачену ідею». У дитинстві Ната багато років грала на сопілці в оркестрі духових інструментів Національної гвардії України, з яким об’їздила чи не всю Європу, і зараз для неї можливість вийти на сцену з оркестром – в якійсь мірі повернення до витоків.

Оркестр NAONI у складі понад шістдесяти музикантів, у свою чергу, не фокусується на самій лише класиці, а виконує на традиційних інструментах сучасну прогресивну музику. Загалом НАОНІ – добре відомий як в Україні, так і за її межами колектив, який вже майже 50 років спеціалізується на інструментальній музиці різних регіонів України. У НАОНІ – 65 музикантів і в рази більше інструментів: від декількох видів сопілок до десятка різновидів тулумбасів і бухало (ударні народні інструменти – прим.). При цьому не чужі НАОНІ й експерименти: у оркестру є рок-програма з хітами Metallica і Queen, а також програма з гуртом «Друга Ріка».

Керівник НАОНІ – легендарний український диригент і композитор Віктор Гуцал, людина неймовірної енергії і цікавості – впевнений, що на народних інструментах можна грати будь-який жанр. «Ось, наприклад, візьміть сопілку – дивовижний інструмент. З тих пір, як вона стала сучасною, на ній легко зіграти і фолк, і рок, і джаз! Так само і бандура – завдяки сучасним перемикачам бандура стала тим інструментом, на якому легко виконувати сучасну музику. Я впевнений, що народні інструменти – це не музейні експонати. Вони ростуть і розвиваються разом з музикантами», – каже Віктор Гуцал.

Коли Ната Жижченко і диригент NAONI Віктор Гуцал тільки познайомилися, виявилося, що їх пов’язує важливий факт: свого часу Гуцал товаришував з дідусем Нати, майстром народних інструментів. Більш того, дідусь Нати свого часу навіть допомагав Гуцалу вибрати «правильну» бандуру, відтак сьогоднішня співпраця гурту ONUKA і оркестру НАОНІ вийшла дуже символічною.

iTunes
Google Play


Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *