Onuka - Дебютний альбом
Електронна музика, Етно та фольк, Матеріали, Релізи

Onuka – Дебютний альбом

Український електронний проект Onuka представив на розсуд слухачів свій перший повноформатний альбом, який став логічним продовженням виданого трохи раніше EP під назвою Look. Нова однойменна із назвою гурту студійна платівка вмістила у себе десять авторських треків, виконаних англійською та українською мовами. У своїй творчості музиканти поєднують новітнє звучання сучасної електронної музики із класичними українськими народними інструментами на кшталт сопілки, бандури, трембіти, тощо.

Цікаво, що Onuka – це сімейний проект, адже у його рамках пише тексти та співає колишня вокалістка Tomato Jaws та KOOQLA Ната Жижченко, а музику створює її чоловік Євген Філатов (The Maneken), який до того ж є саундпродюсером гурту. Сама назва Onuka – це данина пошани дідусю Нати, який з дитинства привив дівчині любов до музики та українських інструментів. Він був дуже відомим майстром народних інструментів, і за словами співачки, саме дідусь змайстрував для неї першу сопілку та навчив на ній грати. «Мої дідусь і бабуся – представники української творчої інтелігенції, й у них вдома завжди панувала по-справжньому творча атмосфера. Моє життя, багато в чому було визначено наперед, адже заняття музикою – наша сімейна справа. Ще в ранньому дитинстві я зрозуміла, що люблю увагу, люблю сцену, люблю виступати. Я знала багато українських пісень», – розповіла Onuka. Додамо, що бабуся співачки була гувернанткою відомого українського письменника та громадського діяча Михайла Коцюбинського.

Повертаючись до самого альбому зазначимо, що на питання про власне враження від фінального вигляду платівки, Ната просить перепитати її про це через рік. Дівчина впевнена, що чим більше часу ти працюєш над матеріалом, тим менш об’єктивно ти здатен оцінити результати власної роботи. «Загалом платівка вийшла мінімалістічною та аскетичною. Без зайвих літер та зайвих нот. Нею я хотіла продемонструвати слухачам те, як українські народні інструменти та мова можуть звучати не звично та по-інакшому», – розповіла співачка.

Музиканти презентували оновлену програму проекту Onuka, а разом з тим і новий студійний альбом, 17 листопада 2014 р. у київському клубі Sentrum.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *