OLES – Слово
Матеріали, Популярна музика, Релізи

OLES – Слово (EP)

Автор та виконавець Олесь Целюх разом із іншими учасниками гурту OLES поділилися зі загалом новим міні-альбомом «Слово», який вмістив у себе чотири основні пісні («Слово», «Тиша і Вода», «М’які Машини» і «Лікуєш Ти»), а також «живий» бонус-трек «Вовки». EP записано на студії звукозапису Frost Magnetic Records.

За словами музикантів, у них була ідея записати «чесний» за звучанням альбом – без зайвих накладень/семплів, тощо. Альбом-роздуми про вагу і цінність того, що ми говоримо і робимо.

Ось що розповів «Нотаткам» про кожну з пісень Олесь Целюх:

01. Слово
«Обережно! Обережніше! То Слово»
Перша пісня на альбомі – однойменна «Слово». Про вагу і ціну того, що ми говоримо. І усвідомлення того, наскільки могутньою зброєю є Слово. Намагаємось користуватись уважно і відповідально… «Кожне слово – пам’ятник, небезпечна міна»

02. Тиша і Вода
«Будуєм внутрішні імперії з тиші і води»
Друга пісня на новому альбомі від OLES – «Тиша і Вода», вона про стан божевільної втоми після важкого дня. Про бажання мовчати, не видавши ні слова. Тоді ми вибудовуємо конструкції всередині нас самих, де діють наші правила і переважають наші цінності.

03. М’які Машини
«І ми ковтнули все, і просто підірвалися»
Ця пісня (та відео на неї) стала першим синглом з альбому. Про вразливість людини/м’якої машини (відсилка до письменника-бітника Вільяма Берроуза), яку так легко вразити у нашій реальності Слів.

04. Лікуєш Ти
«Коли мовчать всі голоси – лікуєш Ти»
Пісня, що була написана першою до цього альбому. Про стан кризи (“коли мовчить душа”), про пошук хоча б одного слова, щоб висловити біль, що розриває зсередини. Про пустоту. Безнадію. Але також це пісня-подяка тим, хто допомагає нам пережити ці випробовування.

05. Вовки (бонус-трек/наживо)
«І в результаті ми такі, якими нас згадали»
Пісня, що написана найпізніше з цієї компанії, «влилась» до альбому у вигляді записаної «наживо» на нашій студії, будучи абсолютно в контексті «Слова». Епіграфом до неї служать слова М. Хвильового з його «Я (Романтика)»: …це була дійсність – хижа і жорстока, як зграя голодних вовків. Варто згадати, що Хвильовий є одним із символів будинку Слово у Харкові.

Додамо, що на обкладинці альбому зображено фрагмент будинку Державного Архіву у Львові (символ місця, де зберігаються слова).

OLES – Слово
OLES у FB
Підтримати «Нотатки»

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *