O.Torvald – Бісайди
Рецензії

O.Torvald – Бісайди (Рецензія)

12 вересня світ побачив новий реліз українського рок-гурту O.Torvald під назвою «Бісайди», який складається з шести україномовних та двох російськомовних пісень. Детальніше про творчість O.Torvald після Євробачення та «Бісайди» – далі у рецензії.

Так вже сталося, що після підготовки до Євробачення гурт O.Torvald майже не приділяв час музиці, що безумовно негативно відображалося на спільній творчості музикантів. Але З травня учасники гурту облаштували власну студію та повернулися до класичного формату створення нових пісень, репетицій та запису – цього разу музиканти вирішили не гнатися за відомими продюсерами, а записати все власними силами. Результат – 8 композицій, що об’єдналися в альбом із неоднозначною (з точки зору формату релізу) назвою «Бісайди». Слова до більшості пісень написав Женя Галич.

Вцілому «Бісайди» – це щось середнє між ЕР та повноцінним альбомом. Лейтмотивом нової платівки є непрості стосунки між чоловіком та жінкою, а більшість пісень сповнені сумом та романтикою. Втім, це все ж той самий O.Torvald, лише з певними змінами, або, якщо можна так сказати, із елементами «доброго та забутого».

Доволі просте рішення з обкладинкою символічно зменшує відстань між гуртом та шанувальниками, адже для її створення хлопці вибрали абсолютно не пафосне фото частини старого вагону, де вони помітили схожий на логотип гурту хрестик.

Трек «Марі» нагадує нам класичний багатий звук O.Torvald із домішками електроніки, соковиті гітари та чуттєвий вокал Жені Галича. Проблематика пісні – складні почуття, що виникають між чоловіком і жінкою. Потужний біт, щільний вокал та сучасний блюзовий звук роблять композицію вдалою для того, щоб бути першою в платівці.

«В подушках» – одна з найбільш емоційних композицій міні-альбому. Прослуховується на одному диханні через вдалі рішення з динамікою, продумані переходи та багато гітарних ефектів. Електронний бас та синтезатори роблять трек сучасним, а от заклики “ааааа” та “оооо”, як розгін перед приспівом, ми всі вже неодноразово чули.

Інді-пісня «Ліхтарі» має сучасний початок з прямою бочкою, велику кількість електроніки та глибокий вокал. Композиція досить проста за структурою, не перевантажена гітарами, що робить її найбільш романтичною в міні-альбомі. Присвячується всім шанувальникам творчості O.Torvald.

А от секрет пісні «Не я» полягає в балансі між старим O.Torvald та сучасним звучанням гурту. Адже тут і важкі гранжові приспіви, багато вокалу і жирні гітари, але динаміка треку і деталі (наприклад, реверс-гітари та електронна складова) представляють слухачам оновлений O.Torvald. Лейтмотивом пісні є страх не бути поряд з близькими людьми.
«Бисайды» – сумна балада про складні стосунки між чоловіком і жінкою. Трек написаний спеціально для O.Torvald учасником гурту «Станция Мир», Іваном Балацьким. Пісня не відрізняється особливою динамікою чи структурою, центральною в альбомі її робить скоріше спільна тема.

L.V. та «Вечер в Рио» – це вже знайомі нам треки. Дует з Андрієм Хливнюком рідко буває невдалим, а кавер на Скрябіна вшановує пам’ять одного з найбільш чесних артистів та патріотів України.

Ремікс на пісню «В подушках» від Ніка Найкера додає альбому родзинку, але не суттєво змінює його суть. Хочеться почути щось більш альтернативне та сучасне, як від O.Torvald так і від Ніка, можливо, в стилі r&b/house чи soul/hip-hop/funk.

Загалом, новий альбом вийшов меланхолічний, романтичний і здебільшого холодним. На звання «експериментальний» він точно не претендує. Судячи з усього, така і була задумка учасників гурту O.Torvald. Сам Женя Галич характеризує новий реліз як «ще не альбом, але і не ЕР, це збірка пісень які ми записали після Євробачення, повернувшись до первісного вигадування треків».

За якістю запису альбом «Бісайди» не поступається західному продукту. В порівнянні з попередньою платівкою «#нашілюдивсюди», новий реліз не такий яскравий, енергійний та інноваційний, але це справа особистого смаку. Нагадаємо, що вже 4 листопада відбудеться старт всеукраїнського туру на підтримку нового альбому, а 2 грудня кияни зможуть насолодитися творчістю гурту на великому сольному концерті в Stereo Plaza.

Оцінка: 7 з 10
Улюблений трек: “В подушках” (за хітовість)

Автор: Дмитро Юрченко

Усі записи | Facebook

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *