Іван Нечуй Левицький – Кайдашева сім’я
Аудіокниги

Іван Нечуй Левицький – Кайдашева сім’я (Аудіокнига)

«Кайдашева сім’я» (автор Іван Нечуй-Левицький) – це один з найвідоміших творів української літератури. Кожна сторінка цієї повісті Нечуя-Левицького пройнята особливим, неповторним гумором, тим істинним українським гумором, який так властивий нашому народу. І смію припустити, що він буде зрозумілий не всім, як через свою велику кількість, так і через доцільність втілення. Своїм твором письменник показав обмеженість, неосвіченість, сварливість і грубість колишніх кріпаків і їхніх дітей. В умовах тодішнього ладу спотворюються людські характери, звужуються інтереси і прагнення, розвиваються егоїзм, жадібність, заздрість. Люди стають жорстокими, дріб’язковими, жалюгідними. Панує повна бездуховність, відсутність будь-якої людської моралі, не кажучи вже про соціальне взаєморозуміння між близькими родичами.

Автор «Кайдашевої сім’ї» змушує читача сміятися під час читання повісті, але сміятися гірким сміхом, сміхом крізь сльози. Крізь солоні краплі здивування, огиди, образи за людей, якщо хочете. Письменник з такою художньою майстерністю зобразив дрібновласницький побут українського села, щоб ми від душі посміялися і разом з тим здригнулися від жаху. Ми ж знаємо, що українці – народ хороший, щедрий, привітний, гостинний. І це дійсно так! Просто постійна бідність, брак коштів зробили цих нещасних людей дріб’язковими, жорстокими, злісними, бездушними і заздрісними.

Як правило, всі «критичні ситуації» в книзі відбуваються між членами двох поколінь – це додає подіям ще більше епічності. Ця книга не тільки для того, щоб посміятися, вона ще й змушує задуматися і можливо переосмислити деякі події свого життя. Я думаю, не існує ідеальних відносин в сім’ях. Ця книга саме про це. Автор говорив, що написав про «кожну другу українську родину». В «Кайдашевій сім’ї» піднімається безліч проблем: сімейні взаємини, проблема батьків і дітей, проблема землі та інші. Тому цю аудіокнигу слухати не тільки цікаво, але ще й корисно!

В цілому ж, дорогі читачі, який би посібник з історії українського народу ви не відкрили, смію вас запевнити: жоден з них не дасть такого яскравого, глибокого знання українського народного життя, побуту, звичаїв і традицій, а також відчуття епохи в цілому. Це воістину енциклопедія українського народного життя.

Іван Нечуй Левицький – Кайдашева сім’я
Мова: українська

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *