Mokosha – З темної матерії
Етно та фольк, Матеріали, Популярна музика, Релізи

Mokosha – З темної матерії (EP)

Містичні історії та стильний поп-фолк у дебютному міні-альбомі «З темної матерії» нової української співачки Mokosha.

В середині липня на українській фолк-сцені з’явилося ще одне цікаве ім’я. Співачка Mokosha багато в чому продовжує творчий вектор Alina Pash, Go-A або ONUKA, але створює при цьому власний самобутній музичний всесвіт.

Введенням у цей всесвіт став дебютний відеокліп на пісню «Андрiю», який вийшов кілька тижнів тому і вже встиг зібрати позитивні відгуки у ЗМІ. Містика, шаманізм, боротьба темних та світлих сил, цитати з народної музики та актуальне електронне звучання. Всі ці елементи у повній мірі розкриваються на першому міні-альбомі співачки із загадковою назвою «З темної матерії».

У реліз увійшли чотири пісні, включаючи вже відомий сингл «Андрiю». Кожна з них — цілісна історія, в якій через поетичні символи розкриваються сюжети, знайомі кожному з нас. Так, з пісні «Лелека» ми дізнаємося про історію дівчини-лелеки, якій завдали болю. Вона закликала на захист темні сили і натомість віддала темряві своє серце. Лелека тут виступає символом духовної чистоти.

Пісня «Привид» нагадує про те, як необхідно і важливо забути минуле, відпустити всі думки і спогади, щоб почати новий етап у житті. А однойменна «З темної матерії» звучить як маніфест вільної і сильної жінки, яка сама будує своє майбутнє.

Дебютний міні-альбом Mokosha — це цілісна історія, яка поступово розповідає слухачеві про перехід душі зі світлої на темну сторону. Про те, як ця тьма охоплює душу і живить її потужною енергією.

Здавалося б, більшість пісень показують нам зворотний сценарій. Але у Mokosha на цей рахунок є своє бачення. «Кожній людині необхідно подружитися зі своєю темною стороною і направити її силу на користь добра», — говорить співачка.

У той же час, атмосфера готики і містицизму для Mokosha — ще й свідомий естетичний вибір. Катя (ім’я Mokosha) визнається, що надихається творчістю американської дарк-поп/інді-поп співачки BANKS. А також британською готичною літературою і серіалом Netflix «Моторошні пригоди Сабріни», який став справжнім хітом останніх років у жанрі темне фентезі.

Варто додати, що вже 3 серпня Mokosha представить наживо пісні зі свого міні-альбому. Концерт-презентація відбудеться в локації DOM на Печерську. Вхід безкоштовний.

Mokosha – З темної матерії
Слухати та придбати
Підтримати «Нотатки»

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *