Mokosha – Андрію
Етно та фольк, Кліпи, Матеріали, Популярна музика

Mokosha – Андрію (Кліп)

Поп-фолк в темних тонах: українська співачка Mokosha презентувала дебютний кліп «Андрію».

Фолк в сучасній обробці – це, мабуть, головний тренд в українській музиці останніх десяти років. Коли здається, наче цей тренд починає сходити нанівець, з’являються все нові та нові його варіації, які кожного разу дивують слухачів. Після шаманізму ДахаБраха приходить концептуальна фолктроніка ONUKA. Слідом за нею етно-рейв YUKO чи стильний поп з елементами етно від гурту KAZKA. А потім – гуцульский реп Аліни Паш. Та, нарешті, електро-фолк гурту Go-A.

Кожен з цих артистів черпає натхнення в культурній спадщині далекого минулого, але створює власну синергію «музики пращурів» та актуальних стилей, яких в сучасній музиці велике розмаїття.

Дебют співачки Mokosha – ще одна глава в цій історії, що має свою інтригу. Фолк в її варіації – магічний та загадковий, з акцентом на інді-музику та сміливі експерименти. Невипадково Катя Mokosha зізнається в любові до таких співачок, як Bjork, Banks чи Kimbra, відмічаючи їх сміливість та свободу мислення; «темну і тягучу, іноді різку естетику» (саме про Banks).

Приблизно так звучить і її дебютний сингл: поп-фолк балада «Андрію», виконана в аскетичному електронному звучанні з розкотистими барабанами та народними заспівами. Багато хто згадає тут музику VILNA чи навіть Христини Соловій, але є у Mokosha і власні впізнаванні риси. В повній мірі вони розкриються в дебютному міні-альбомі «З темної матерії», що вийде вже зовсім скоро.

А поки ми можемо поринути у візуальний Всесвіт нового проекту, що було створено режисеркою Софією Чайковською (кліпи для Tik Tu, Komissiya, Our Atlantic) та оператором Ольгою Оборіною (ONUKA – Сеанс).

«Це історія про зіткнення стихій. Андрію тут – стихія вогню. На протязі всього кліпу він проникає в кожен простір, де знаходиться Mokosha. Її ж стихія – це вода, яка укриває та захищає її. Вогонь і вода з’єднуються в протистоянні за свободу Мокоші», – пояснює Софія Чайковська.

Сама ж Катя розказує, що її перша пісня майже випадково присвячена іншому поп-фолк артисту – Андрію KHAYAT. «Приспів з’явився сам собою. Я сиділа за фортепіано. По ТВ – шоу «Голос». І там виступав Андрій. Коли його об’явили, мені прийшла ідея проспівати саме його ім’я. Вийшло цікаво і ми вирішили побудувати історію пісні навколо цієї строчки».

Mokosha відмічає, що для неї ця пісня не стільки про нещасливу любов, скільки про відкриття потужної сили в людському єстві під тиском життєвих обставин. Вільне трактування вислову: «що нас не вбиває, робить нас сильнішими».

Можливо, є сенс шукати тут відсилку до особистої історії співачки. В 10 сезоні шоу «Голос» до неї не повернувся жоден член журі. «Без музики я не можу, тому ця поразка лише підстьобнула мене рухатись активніше та створювати щось своє», – зізнається Mokosha.

Mokosha – Андрію

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *