Mari Cheba – IONA
Електронна музика, Матеріали, Релізи

Mari Cheba – IONA (Альбом)

Молодий електронний проект Mari Cheba днями відзначив знакову подію на своєму поки що короткому творчому шляху – вихід дебютного авторського альбому, який, за словами учасників колективу, вже встиг змінити їхнє життя. Такою радісною та особливою подією музиканти звісно що не могли не поділитися зі своїми слухачами та прихильниками, численність яких, до речі, невпинно продовжує зростати з дня у день. Свіжа платівка отримала назву IONA та вмістила у себе шість композицій вокалістки Марії Чеби та її музикантів, загальною тривалістю трохи більше тридцяти хвилин. Особливо прискіпливі меломани, з огляду на кількість треків, можуть запропонувати визначити цей реліз саме як міні-альбом, а не класичний лонг-плей, але ми будемо зберігати термінологію його авторів.

Отже, IONA. Що ж криється за етимологією цієї назви? По-перше, у Біблії можна зустріти згадку про пророка Іона, якого Бог спрямував до язичників Ассирійського царства з надзвичайно важливою просвітницькою місією, та який згодом написав цілу книгу священних пророцтв. По-друге, існує чимало географічних об’єктів з такою назвою – національний парк Іони в Анголі, острів Іони, а також Іонічне море, назва якого, скоріше за все, походить від древньогрецького племені іонійців (XI—IX століття). Ну а, по-третє, та, напевно, найближче до суті, це твір Альберта Камю «Іона, або Художник за роботою», у якому йдеться про митця Іону, що намагається цілком присвячувати своє життя мистецтву та пошуку натхнення, забуваючи навіть про своїх найближчих людей – дружину з дітьми. У результаті Іона стає відлюдником, та перебирається зі своїми мольбертами на горище будинку, де на нього вже чатувала смерть. Проте одразу зробимо примітку, що альбом не настільки драматичний, як розповідь французького письменника, а скоріше направлений на розгляд прецеденту мистецтва як такого, появи його нових складових та мотивуючих до нього факторів, серед яких криються звичайні людські взаємовідносини.

Отже, яка з наведених версій здається вам найближчою до самої суті альбому гурту Mari Cheba, обирайте самотужки після прослуховування презентованого музичного матеріалу. Ну а ми на останок додамо, що платівку IONA музиканти презентували на концерті в Івано-Франківську, на «Радіо Аристократи» та, звісно ж, у соціальних мережах. Слідкуйте за стрічкою новин та не пропустіть анонси майбутніх виступів у вашому місті!

Завантажити


Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *