Маленький хор Василія Великого – Наш човен
Етно та фольк, Матеріали, Релізи

Маленький хор Василія Великого – Наш човен (Альбом)

Під кінець року першим студійним альбомом заявляє про себе київський акапельний ансамбль «Маленький хор Василія Великого».

Як і личить колективу, назва якого вшановує церковного діяча-аскета, свій стартовий реліз “хористи” вирішили зробити в релігійній тематиці. «Наш човен» – це 11 пісень православного, католицького, греко-католицького та протестантського походження в авторських аранжуваннях засновниці гурту Ярини Чепіги.

Партнер публікаціїмагазин мінеральних добрив Harvest Center, який пропонує покупцям широкий асортимент оригінальної сертифікованої продукції від виробників. Тут ви знайдете пестициди, засоби захисту рослин, добрива, насіння, різне профільне обладнання, тощо. І все це за доступними цінами!

Відповідно до задуму, альбом наповнюють пісні, поширені серед християн різних конфесій, автори яких жили в різних країнах і століттях. Усі твори отримали нове звучання в розкладці на 6-7 голосів плюс 4 композиції доповнені ритмічним малюнком: вокальну перкусію забезпечив дніпровський бітбоксер Nadim Gandzya.

«Маленький хор Василія Великого» є секстетом, однак до роботи над альбомом доклалося більше вокалістів. Окрім сесійника Надіма Ґандзі, в одній із пісень натхненно співає фронтмен рок-гурту MetaNoya, в іншій – двоє священників, а ще в кількох композиціях звучать голоси колишніх членів ансамблю.

«В дитинстві я заслухала касету з піснями монахів Крехівського монастиря. Запам’ятала звідти “Дорогу”. Збагативши мелодію властивими нам гармоніями, я дала їй нове життя, а для запису ми запросили двох наших друзів – голосистих отців із київського храму Святого Василія Великого, де наш хор співає недільні літургії», – розповідає диригентка Ярина Чепіга.

Альбом писався впродовж 2020-2021 років на трьох київських студіях. Зведення та мастеринг здійснив Костянтин Шадов.

Ілюстрації до кожної пісні альбому намалювала дизайнерка Віра Кордоба.

Далі в планах «Маленького хору…» – видати авторську збірку гімнів і патріотичних пісень. Одна з них – версія хіта «Україно» Тараса Петриненка – вже була випущена кліпом до 30-річчя незалежності України. Загалом гурт переспівує українську та світову популярну музику, а також народні пісні, включно з обрядовими. Зокрема – обробки щедрівок і коляд.

Учасники люблять створювати слухачам привід і тло для роздумів про час, світ, любов, сенси, тимчасову смерть і вічне життя. Надихаючись твердженням папи Івана Павла II про те, що митці – це апостоли краси, «маленькі хористи» бачать свою місію у служінні естетиці та в розширенні музичного кругозору українців. У нинішній втомлений музичними форматами час співаки за принципом «на́голос на го́лос» практикують звукову магію без інструментів, чим розвивають і поширюють культуру бітбоксу та жанр «а капела».

Маленький хор Василія Великого – Наш човен
Маленький хор Василія Великого – Наш човен

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *