Liloviy – Amnesia
Етно та фольк, Кліпи, Матеріали, Популярна музика

Liloviy – Amnesia (Кліп)

Гурт Liloviy радикально змінив звучання і випустив новий кліп на сингл Amnesia.

Проект Liloviy був сформований 2 роки тому з ініціативи вокалістки Олени Ковернік і спочатку являв собою акустичний дует з Антоном Ан. Згодом склад гурту розширився і до нього приєдналися музиканти Олександр Довгаль, Богдан Калениченко і Семен Челбарах. Раніше Liloviy вже встигли виступити на таких фестивалях як Lesia Grand Fest, Respublica Fest, Woodstock Ukraine і Зелена Сцена. А також випустити свій перший лонгплей.

Дебютний альбом гурту «Називай» побачив світ у серпні 2019 року. Світлі романтичні пісні проекту тяжіли до інді-фолк звучання і були написані у співпраці з львівською поетесою Наталею Мракою, завдяки віршу якої і народилася назва Liloviy. Сьогодні музиканти працюють над своїм другим альбомом, який, за їхніми словами, буде помітно відрізнятися від попередніх робіт. Учасники гурту зізнаються, що додали в свою музику елементи фольку — мелодику, ритмічні обороти, місцями народний вокал, а також елементи класики та рок-музики.

Крім того, новий етап у творчості проекту ознаменувався зверненням до творчості українського письменника і поета Юрія Іздрика. Саме його інтимна лірика звучить в синглі Amnesia. «Поезія Юрія Іздрика викликає в мені сильний резонанс і надихає писати музику. У тексті пісні — нашарування різних смислів. Тому кожен може почути в ній щось своє», — каже Олена Ковернік.

Трек Amnesia був записаний на студії Kaska Records. І звучить він дійсно куди більш експериментально і сміливо, ніж та музика, яку ми звикли чути у виконанні Liloviy. Тепер це вже не милий і ніжний інді-фолк, а вишуканий нетривіальний арт-поп в кращих традиціях таких корифеїв жанру як Лорі Андерсон та Джулія Холтер.

«Коли я писала пісню Amnesia, я думала про прив’язаності людей, про те, що залежність від чогось або когось робить людину одержимою. І пристрасть може стати руйнівною силою. Але саме по собі руйнування іноді створює нову особистість», — коментує вокалістка гурту Олена Ковернік. На ідею кліпу співачку надихнула робота «Тяжіння» українського скульптора Олексія Владімірова. А допомогла втілити задум у життя досвідчений режисер і автор нашумілого фільму «Коли падають дерева» Марися Нікітюк.

«Пісня дуже зачепила мене масштабом звучання, я в ній побачила Космос і першохаос. Тому мені хотілося розповісти про сам процес творення на глобальному рівні: як з дуального світу протилежностей і їх взаємодії народжуються міріади варіантів життя. Я дуже хотіла зробити це відео у форматі поліекранів, на що мене надихнув майстер-клас Пітера Грінуея, який приїздив до Києва весною. Поліекрани порушують чи навіть знищують принципи кінорамки, щоб створити нову візуальну якість, новий візуальний світ. Це добре вписалося в мою космогонічну концепцію», — розповідає Марися.

Сингл Amnesia вже доступний для скачування та прослуховування на всіх основних стрімінг-майданчиках.

Liloviy – Amnesia
Google Play
iTunes
Підтримати «Нотатки»

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *