Понад сорок латвійських, литовських, російських та українських музикантів домовилися про спільну пісню!
Музиканти з Латвії, Литви, Росії та України домовилися про спільну пісню “Resistance” (пер. з англ.як Опір), в якій висловлюють підтримку Україні в її боротьбі проти російської військової агресії, її національних та загальноєвропейських цінностей і права на свободу, вшановуючи мужність і самозречення захисників України. Музиканти просять нікого не залишатися байдужими та підтримувати Україну всіма можливими способами! Автори та виконавці пісні також запрошують інших артистів до створення подібних проектів у Латвії та інших країнах світу, щоб увага публіки не зменшувалася і знайшлися нові шляхи допомоги Україні та її народу. Усі кошти, отримані за трансляцію та відтворення “Resistance”, будуть передані на підтримку України.
Автором ідеї та музики є співачка Катріна Гупало, сім`я батька якої нині перебуває в Україні. У перші дні війни ії та багатьох інших охопив відчай, злість, горе й паніка. Музикант вирішила перетвтілити ці емоції на силу та енергію, щоб підняти бойовий дух і зробити все можливе, щоб допомогти Батьківщині, любов до якої народжується в колисці, та має продовження у пісні “Resistance”. Її слова українською, англійською та російською мовами, щоб привернути якомога ширшу увагу громадськості, об’єднати її в боротьбі з агресором, не втрачаючи при цьому важливості підтримки України сьогодні.
Твір починається українською народною піснею, продовжується поезією Оярса Ерікса Калниньша, Колишній голова делегації Латвії в Парламентській асамблеї НАТО (ПА), співголова Парламентської ради Україна-НАТО, яка містить колосальний бойовий дух, віру в себе та безстрашність, а завершується словами батька Катріни Гупало, видатного українського археолога та історика – Костянтина Гупало, які символічно розкривають мить прощання з близькими і колишнім життям “Оярс та мій тато все життя дуже дбали про свободу нації та європейські цінності, і я вважаю, що вони обидва захищають Україну з неба в боротьбі проти знищення країни, тому поезію обох з них оспівано в пісні”, – розповідає автор пісень.
У записі пісні брали участь багато латвійських співаків: “Tautumeitas”, Інгус Улманіс, Карліс Казакс, Катріна Діманта, Мікс Дукурс, Роберто Мелоні, Атіс Звієдріс, Гунарс Гауміґс, Лорета Рейде, Евія Смагаре, Карліна, Анна Кріста, Аніта Рієйні, Іюніл Рієйзе. Рівер, скрипаль, флейтист Снєдзе Прауліня, віолончелістка Ерна Даугавіете, гітаристи Ріхардс Лібієтіс і Гінтс Смукайс, барабанщик Матис Ушканс, басист Крістапс Стродс, а також гурти “Tautumeitas”, “Citi zēni”, “Dziļi violets”, “Sub Scriptum”, “Sudden Lights”, “Franco Franco”, “Four Minute Man”, “Audiokvartāls” і “Embark”. У записі також беруть участь литовська співачка Каміле Гріушите та гурт “Deeper Upper”, російський співак Дмитрій Ланскойс та український музикант Едгарс Вілцанс. Музичний продюсер пісні Армандс Варславанс.
Відео на пісню створила креативна агенція “Ai Production”, оператор якої Едгарс Пункуліс, бачачи, що пісня записується на підтримку України, запропонував Катріні Гупало створити її спільне відео. Усі люди, які причетні до запису пісні та створення кліпу, взяли участь у проекті безкоштовно. Айга Байкова, керівник “Ai Production”, розповідає, що вона та її колеги одразу погодилися взяти участь у проекті:
“Перевірка професіоналізму для команди — за кілька днів спланувати все, зняти відео, а також створити пост – продакшн! Ми безмежно вдячні всім причетним, тому що зараз, коли йде війна, важливо не залишатися осторонь, висловлювати свою позицію і усвідомлювати, що своєю працею ми можемо щось змінити та повпливати на громадську думку”.
У відео творчий колектив хотів показати поточну ситуацію з різних сторін, акцентуючи увагу на жахіттях війни в Україні та невпинній боротьбі за інформацію та пропаганду в Інтернеті, що супроводжується численними заходами підтримки України та її народу. У зйомках відеокліпу взяли участь більшість музикантів, яких можна почути у пісні, а ще ансамбль танцю Ризької української загальноосвітньої школи “Перлінка” та учні школи, українські діячі Лаура Вілцане з сином Едгарсом Вілцансом та скрипалька Валерія Мустафіна, які на разі перебувають в Латвії під час війни.Лаура Вілцане, яка працює в Київському театрі драми та комедії, розповідає про свою участь у відео: “Пісня – це завжди потужна зброя. “Resistance” цілеспрямовано і точно зачіпає важливі струни душі, налаштовує на бій і закликає до бою. Я була дуже здивована, коли опинилася в такому теплому колі однодумців. Ніби ми з сином були вдома і довкола нас всі були однієї крові. Кожен той день був УКРАЇНЦЕМ!”
Катріна Гупало дякує всім митцям та прихильникам, які долучилися до проекту: “Так, можливо, один голос – це маленька краплина сама по собі, але коли вони з’єднуються, вони утворюють потік, річку, море та океан, а я вірю, що цей океан голосів допоможе суспільству відчути правильні цінності, розставити правильні акценти в своєму житті, зробити правильний вибір і змити темряву і божевілля, що зійшли на нас своїм великим природним потоком.”