Кузьма Скрябін – Я, Побєда і Берлін
Аудіокниги

Кузьма Скрябін – Я, Побєда і Берлін (Аудіокнига)

Книга «Я, Побєда і Берлін» Андрія Кузьменка складається всього зі 100 сторінок (або навіть менше того). Читається дуже легко. Але я рекомендую слухати аудіокнигу в авторському виконанні. Кузьма на папері – це не те …

Озвучив книгу сам автор. Андрій прочитав неідеально, швидше за все, не репетируючи, але це, мабуть, навіть плюс. Слухав і здавалося, що він все ще живий. А я в залі, а він на сцені читає.

У кожній компанії є один оповідач. В кінці (або середині) п’янки настає тиша. Тоді цей друг переказує довгу байку зі свого життя, а всі слухають її з відкритим ротом і часом заливаються від сміху. Кузьма був саме такою людиною. Це записана байка з його життя. Зовсім молодий Кузя з друзями відправляється в подорож до Берліна на старій раритетній «Побєді», купленій за 200 у. е. у художника. Вся подорож супроводжується всілякими курйозами та смішними неприємностями. На дворі або «перебудова», або що … Я не зовсім зрозумів. Порожні полиці, дефіцит, польське радіо, яке добре ловить тільки на даху. Книга дозволяє поринути в побут західноукраїнської молоді часів перебудови (?).

Кузьма-оповідач особисто мені дуже подобається. Коли він хотів жартувати, всі починали посміхатися тільки-но він починав говорити. Сміялися не так над самими жартами, як над тим, як він їх підносив. Людина – харизма. У друкованому варіанті це зовсім не те… Мені було навіть не смішно, особливо в світлі трагедії, що трапилася. Жарти Андрія Кузьменка про машини виглядають навіть трохи зловісно.

Загалом стиль написання ні чим не відрізняється від його розмовної мови, все ті ж слівця і манера. Як говорив за життя, так і написав: можливо трохи некультурно, але відрито і чесно. У цій книзі багато тих речей, про які в суспільстві не прийнято говорити вголос. Інтелігентним людям краще не починати читати цю книгу, адже для них її добряча половина ризикує опинитися поза межею розуміння. Читати цікаво ще й тому, що правдиво розкрита все ситуація того часу, як жили люди. Книга «Я, Побєда і Берлін» мене повеселила, тим більше, що історія життєва і наповнена безліччю подій – сприймається не нудно і легко.

Кузьма Скрябін – Я, Побєда і Берлін
Мова: українська

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *