Кращі кліпи 2015 року
Інформаційні матеріали, Кліпи, Матеріали

Кращі кліпи 2015 року

Ми продовжуємо підбивати підсумки року, що закінчується і пропонуємо вам сьогодні ознайомитись із кращими, на нашу думку, українськими відеороботами 2015 року. Всі вони, до слова, є абсолютно та майже кардинально різними, створеними різними людьми із різними задумами, але всім нищепредставленим роликам, безсумнівно, є що розказати глядачам.

Нагадуємо, що нещодавно ми вже сформували список кращих синглів та EP пройдешнього року, а вже незабаром на вас очікує і рейтинг повноформатних альбомів українських музикантів за версією сайту «Нотатку про українську музику».

10. Без Обмежень – Зима

Без Обмежень

Вирішити одвічне суперечливе питання про те, що ж все таки хочуть ці жінки, спробували у своєму кліпі на пісню «Зима» музиканти гурту «Без Обмежень». Але якщо ці жінки трохи не сповна розуму та володіють добрячими маніакальними задатками? Саме таку не надто приємну музично-маніакальну пригоду належить пережити разом з музикантами усім їхнім шанувальникам під час перегляду цього напруженого відеокліпу.

Чи витримає міцна чоловіча дружба випробування стресовими ситуаціями? З’ясуйте просто зараз!

[spoiler][/spoiler]

9. ТНМК – Гупало Василь

Гупало Василь

Гупало Василь вже давно переріс за популярністю рівень звичайного мальованого персонажу анімаційного кліпу «ТНМК» і став майже реальним супергероєм зі своїми фірмовими висловами, власними фанатами та особливою відзнакою – великими пишними вусами. Саме моменти його епохальної боротьби з ворожими темними силами очікують на глядачів у згаданому музичному ролику, майстерно створеному молодим українським фільммейкером та аніматором Сашком Даниленко.

До речі, а ви знали, що в основу образу Гупало Василя покладено цілком реальну постать? Коли Олександр «Фоззі» Сидоренко тільки-но починав писати майбутній хіт «Танків», перед очима та в голові він тримав постать ще одного Василя – українського спортсмена-важковаговика Василя Вірастюка.

[spoiler][/spoiler]

8. Джамала – Заплуталась

Джамала

Цікаво, що сама Джамала у кадрі свого кліпу на пісню «Заплуталась» так і не з’являється: у ньому акценти поставлені зовсім не на акторську гру персонажів, а на мову тіла і танцю. До зйомок відео було залучено танцювальний колектив Apache Crew, хореографом-постановником якого є Анатолій Сачівко. Саме Анатолію, до того ж, випало виступити у ролі режисера цієї роботи.

За словами співачки, передати «оголений нерв» цієї роботи танцюристи мали за допомогою рухів, жестів та міміки, а особлива постановка мала підштовхнути глядачів до роздумів про тваринну частину людської натури, її особливу природу та інстинкти.

[spoiler][/spoiler]

7. Океан Ельзи – Життя починається знов

Океан Ельзи

У цій музичній міні-стрічці Святослав Вакарчук і ко прагнули порівняти відношення до життя людей старшого віку в Україні та в інших Європейських країнах. Співавторами ідеї соціального ролику разом з фронтменом гурту виступили режисер Володимир Шкляревський та продюсер Віталій Климов.

«Цим кліпом ми хотіли донести до слухачів думку про те, що не зважаючи на всі внутрішні та зовнішні обставини, всі особисті чи глобальні незгоди по-справжньому щасливими можуть стати лише ті, хто ніколи не опускав руки. Просто сидіти, нічого не робити і просто доживати життя – явно найгірший варіант», – зазначив лідер «Океанів».

[spoiler][/spoiler]

6. Vivienne Mort – Ти забув про мене

Vivienne Mort

«Кліп про коробки», як жартівливо його охрестила Дана, прихильники Vivienne Mort ой-як чекали. У зазначений день сиділи майже до опівночі в Інтернеті для того, щоб найпершими побачити урочисто анонсований музикантами ролик. Адже «Ти забув про мене» можна охрестити першим офіційним відеокліпом гурту в класичному розумінні цього слова, звісно не беручи до уваги атмосферне мінімалістичне відео до пісні «Риба».

У його основу музиканти Vivienne Mort поклали твердження про те, що надлишково накопичувати навколо себе старі спогади не завжди є дуже вдалою ідеєю, адже за ними можна з легкістю не побачити власне майбуття.

[spoiler][/spoiler]

5. Крихітка – Без імені

Крихітка

Актуальна робота про «наболіле», але без зайвої шароварщини та «ура-патріотизму». Кліп та сингл «Без імені» влучно демонструє аспекти комунікації мужніх українських військових та рішучих волонтерів, без допомоги яких ситуація на Сході могла розгорнутися зовсім інакше, а саме по набагато болючішому для нас сценарію. До речі, у новому відео «Крихітки» використано цілком реальні фрагменти переписки волонтерів та бійців передової.

[spoiler][/spoiler]

4. Pianoбой – Кохання

Pianoбой

Спільна романтична робота Дмитра Шурова та акторів студії «Квартал 95» під символічною назвою «Кохання» знайшла відгук у серцях українських меломанів не в останню чергу завдяки своїй легкій чуттєвій атмосфері, кумедній постановці та талановитій акторській грі.

Сам Дмитро Шуров з усмішкою зазначив, що це, мабуть перша робота на його пам’яті, коли до його твору доклало руку стільки талановитих людей. Зокрема, серед них Pianoбой виділив режисера Гліба Орлова, артистів студії «Квартал 95» Володимира Зеленського та Олену Кравець, весь продакшн, стилістів та постановники трюків.

[spoiler][/spoiler]

3. O.Torvald – Крик

O.Torvald

Соціальний ролик на пісню «Крик» музиканти O.Torvald знімали у співпраці з кінорежисером і кліпмейкером Володимиром Лєртом, та за величезної допомоги фан-клубу гурту. Саме ці чотири сотні небайдужих прихильників колективу неабияк допомогли знімальній групі втілити у життя всі заплановані для зйомок ідеї.

За словами лідера O.Torvald Євгена Галича, цей ролик, по суті, про кожного з нас та про те, що часто-густо коїться навкруги. Про апатію та байдужість людей, про придушення індивідуальності та муштрування індивідів під набридлі соціальні рамки. Окрім того, співак зазначив, що пісня «Крик» – одна з найсерйозніших і найбільш вдумливих композицій останнього альбому «Ти Є».

[spoiler][/spoiler]

2. Fahot – Mantra

Fahot

Доволі неочікуване відео від одного з двох фронтменів гурту «Танок на майдані Конґо» Олега Михайлюти, більш відомого під творчим псевдонімом Фагот. Його перша сольна композиція та відео під назвою Mantra сповнені особливим містицизмом, химерними образами, та переповідками про одвічну боротьбу темних та світлих сил. А слова «Мантри» – це стародавня передбойова молитва козаків-характерників, що мала відбирати та направляти проти ворогів їхні сили.

За режисуру «Мантри» Фагот вирішив взятися власноруч, заручившись допомогою Ольги Навроцької, на чиїй студії Navro, до речі, було розроблено дизайн вражаючих костюмів кліпу.

[spoiler][/spoiler]

1. Антитіла – У книжках

Антитіла

Один з найсильніших українських відео кліпів, при чому в найпершу чергу емоційно. Зворушлива історія малюка, чий батько гине в бою за Україну, не може лишити глядачів байдужими, адже всі ми добре розуміємо, що такі історії поламаних людських доль на превеликий жаль, вже не є для сьогоднішньої України аж такою рідкістю.

Відомий вітчизняний кліпмейкер Володимир Шурубура та хлопці з «Антитіл» доволі довго виношували ідею своєї спільної праці, і це, як ми бачимо, пішло лише на користь фінальному результату. Не використавши у кліпі на пісню «У книжках» жодного поширеного та заїждженого кадру військових дій, знімальна група зуміла передати у стрічці всю напругу тієї страшної атмосфери, буквально поселивши глядача на якихось п’ять хвилин у свідомість розділених війною родичів. Найстрашнішим є те, що для когось ці п’ять хвилин триватимуть ціле життя.

[spoiler][/spoiler]

Вам також має сподобатись...

2 коментаря

 1. Дід Васильович says:

  А шо писать?
  “Всьо – КЛЬОВО !” (авт. десь в проміжку між 1969 та 1974 р.р.)
  Пи.си.: Я – не мамонт, але з минулого …

 2. Дід Васильович says:

  Імхо: “Антитіла” – СУПЕР ! #1 – це моє категоричне “ЗА”!… Мо’ інших “не чув- не бачив”.., то й, може й не тре?…
  Дякую, за можливість це почути, побачити, відчути !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *