Kozak System – Фарисейська
Кліпи, Матеріали, Рок та альтернатива

Kozak System – Фарисейська (Кліп)

Kozak System вирішили поіронізувати на слизьку тему присутності московського патріархату в Україні, присвятивши цьому питанню свою нову пісню «Фарисейська» та анімаційний відеокліп до неї.

Примітка. У Стародавній Іудеї термін «фарисей» означав послідовника релігійно-політичної течії, яка виражає зацікавленість заможних іудеїв, відзначавшихся справжнім фанатизмом та надмірною увагою до зовнішніх проявів релігійності. Наразі цим словом прийнято називати людину-лицеміра.

«Фарисейство показано в кліпі в наступних образах: пияцтво, зажерливість, розпуста, лицемірство та насильство. Абсурдно, коли церква (РПЦ) схвалює воєнні дії. На повідку в останньої сліпа, прогнила правоохоронна система. Здоровий глузд підказує викорінювати лицемірів», – пише у Фейсбук скульптор-мультиплікатор Богдан Савлюк з франківської майстерні «Теплі іграшки», який працював над кліпом «Фарисейська».

За словами лідера Kozak System Івана Леньо, коли людина несе гроші до церкви московського патріархату, своїми діями вона фактично фінансує російську агресію в нашій країні. У своєму різкому дописі на сторінці Фейсбук співак також називає московський патріархат «раковою пухлиною нашої релігійної свідомості», проводячи паралелі між однією придбаною свічкою та одним випущеним патроном із дула російського автомату.

Ідея присвятити твір саме цій проблемі у фронтмена «Козаків» виникла після того, як минулого року він посварився з однією жіночкою біля Троїцького собору московського патріархату, збудованого, до слова, гетьманом Мазепою (м. Чернігів). Якщо коротко переказувати ту історію, то вона розпочалась, коли Іван зі своєю донькою бавилися на засніжених гірках, з’їжджаючи з них без підручного спорядження. Побачивши цю картину, жіночка-прихожанка обурилася, мовляв, що то за «батько-дибіл», на що музикант нагадав їй, що просто зараз вона іде фінансувати окупанта. Повний текст розповіді від першоджерел легко знайти у мережі.

Додамо, що авторство лірики пісні «Фарисейська» належить поету Артему Полежаці.

Українська музика: Kozak System – Фарисейська

Вам також має сподобатись...

1 коментар

  1. InFlamer says:

    Це просто адський ад і трешерський треш. Просто сільський гламур.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *