Христина Халімонова – Про Дерева
Матеріали, Популярна музика, Релізи

Христина Халімонова – Про Дерева (Сингл)

Світла пісня у темні часи: до вашої уваги новий сингл Христини Халімонової. 10 липня 2020 року Христина Халімонова, продовжуючи роботу над дебютним ЕР, представила в мережі реліз другого, позапланового, синглу – «Про Дерева». Це другий офіційний реліз виконавиці після дебютного «Не Сьогодні». Сингл розміщено на головних стрімінгових майданчиках.

За словами виконавиці, це її найнаївніша пісня, написана кілька років тому на одному диханні, у спробі віднайти баланс зі світом, коли здавалося що лише дерева можуть розуміти, бо дерева кращі за людей: «Відтоді я діставала цю пісню, коли ставало надто темно…». Новий сингл дещо відмінний від притаманної їй атмосфери звучання та настрою.

«Тепер настав час, коли звідусіль лунають малоприємні новини. Всюди небачені стихійні лиха, кризи. Від них неможливо сховатись, когось вони зачіпають прямо, когось опосередковано. Ми втратили баланс із природою, планета тоне, задихається, знемагає від спраги та хвороб, а разом з нею і ми. Ми втратили баланс із собою. Наш психоемоційний стан далекий від того, яким би він мав бути, зважаючи на одну важливу обставину – людина живе лише раз. Тож саме зараз я дістаю із шухляди свою найсвітлішу пісню і з радістю ділюся нею зі світом, відчуваючи, наскільки вона потрібна йому саме сьогодні».

Христина Халімонова – Про Дерева

Невимушеність Мелані Сафки, образність Джоні Мітчелл. Фактура кінематографічного, новелівського фортепіано змінюється в залежності від того, що відбувається в сюжеті (так, саме сюжеті): танці – з’являються чіткі ритмічні акценти, колискова – тихе мереживо мелодії і тому подібне. Образи, створені співачкою завдяки мінімальним засобам, настільки зворушливі, що абсолютно обеззброюють. Ця музика – машина часу, що переносить до затишного закутку, де знову можна побути дитиною, коли навколо все цікаве, таке просте і таке важливе.

Із перших секунд здається, що мажорна і невимушена гармонія – відверто дитяча. Та якщо бути хоч трохи знайомим із «елегійно темною» творчістю Христини Халімонової – інтуїтивно стає зрозуміло, що до по-дитячому наївного стилю пісні не потрібно відноситись аж надто серйозно. Авторка, використовуючи найпростіші музичні та вербальні форми ніби наголошує на тому, що «Про Дерева» несе скоріше концептуальний, аніж представницький меседж. Це пісня-розповідь, із деревами у головній ролі, деревами, які настільки подібні до людей, що межу між ними простежити майже неможливо.

Автор обкладинки синглу український письменник та фотограф – Заза Пауалішвілі.

Христина Халімонова – Про Дерева

Для обкладинки використане фото угорського фотохудожника Петера Різмайера (Péter Rizmayer) зроблене у травні 2018 р. на пасовищі поруч із с. Жебуку (регіон Калатей, Румунія). «Я гуляю в природі, і природа гуляє в мені. Природа ховається і розкривається в мені. Тут все починається, це фундамент, а споруда – сама людина. Ці дерева, сформовані разом із людьми, їхня форма є результатом взаємної взаємодії, оскільки дерева також формують їхнє середовище. І коли ми еволюціонуємо з деревами, здалеку ми з ними – одне і маємо одну мету – жити разом. Тож, хай живе стародавній ліс!», – каже Петер, і, здається, що додати тут нічого.

Христина Халімонова (м. Київ) – незалежна виконавиця, авторка, композиторка, саунд-продюсерка та художниця. Працює в acoustic, piano, indie, alternative, trip hop. Тексти її пісень сповнені меланхолійних роздумів та емоційних зізнань, максимально наближені до поезії. Музика наповнена внутрішнім світлом, повна повітря – від легкого вітру до нищівного урагану. За словами співачки на неї відчутно вплинули такі представники західної музики як James Blake, Radiohead та Billie Holiday.

Христина Халімонова – Про Дерева
Придбати
Підтримати «Нотатки»

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *