Jerry Heil - MARIA
Кліпи, Матеріали, Популярна музика, Релізи

Jerry Heil – MARIA (EP + кліп)

Після тріумфу на Євробаченні–2024 Jerry Heil повертається з тематичним мініальбомом «MARIA» та концептуальним кліпом на лід-сингл нового EP — «VIRGIN MARIA». Режисером нової відеороботи артистки виступив відомий кліпмейкер Інді Хаіт.

У кліпі Jerry Heil з’являється в буденних ситуаціях, які несподівано нагадують класичні картини епохи Відродження, наповнені глибиною та відвертою чуттєвістю. Інді Хаіт зазначив: «Мистецтво приховане в буденному, чекаючи на око, яке розкриє його велич».Завдяки грі світла та візуальній гармонії кожен кадр перетворюється на мистецький витвір, а повсякденні моменти стають справжніми шедеврами, розкриваючи приховану красу повсякденності.

«Даний кліп став свого роду виразом автентичності та вразливості після виступу на Євробаченні. Знімаючи захисну броню, ми продемонстрували справжню людину, що перебуває під нею. Через майстерне використання художніх способів, режисер трансформував прості образи в дійсно вражаючі картини, що відкрили переді мною нові перспективи. Це було для мене справжнім відкриттям: почуття та емоції можна відчути, звернувши увагу тільки на очі, відкинувши все зайве», — поділилася Jerry Heil.

До нового мініальбому Jerry Heil увійшло чотири треки, кожен з яких глибоко занурюється в тему духовності, відображаючи особисті переживання та емоції артистки.

«Альбом “MARIA” — це моя рефлексія як віруючої людини, музикантки та жінки, яка живе в країні, що змушена воювати з агресором. Тут і молитви, і розпач, і віра, і боротьба з шаблонними уявленнями про те, хто така сучасна жінка. Альбом звертається до образу Діви Марії, жінки, яку ідеалізують та канонізують. Але наслідком такого возвеличення стають надлюдські очікування. То хто така сучасна жінка, сучасна Марія, яка живе в Україні?» — розмірковує Jerry Heil.

Відкриває мініальбом інтро, яке передає загальний дух платівки. У вступі народна пісня «Ой у полі жито» про жіночу долю, повну випробувань, еклектично поєднується з уривком з вірша Івана Франка «Сікстинська Мадонна», в якому ліричний герой схиляється перед Дівою, возвеличуючи її.

Jerry Heil - MARIA

«Цей вірш тут не для того, щоб показати, як варто спілкуватися з жінками — навіть навпаки: це альтернативний погляд на ситуацію. Якщо жінка — це “божество”, то вона повинна виглядати ідеально 24/7, високопарно розмовляти і, мабуть, какати райдугою. Але насправді жінка так само має право на помилку та рівність у своїх правах. Право бути просто людиною, якою вона і є», — ділиться Jerry Heil.

«Зроню “Діва Марія” із вуст я, “не дай світу поїхати з глузду”». Брейкбіт молитва «AVE MARIA» поєднує сучасне електронне звучання з ностальгічними відзвуками рейву 1997 року. Це найособистіша пісня мініальбому — відображення буденності співачки, її щоденних переживань під час повномасштабної війни, імпульсивних молитов і сподівань на краще майбутнє. Пісня передає постійну тривогу та напругу, яку переживають українці сьогодні.

Наступна композиція, англомовний сингл «VIRGIN MARIA», розповідає про порівняння божественного та людського через образ дівчини, яка завжди була об’єктом порівнянь. Це продовження концепції треку «Teresa & Maria», що підкреслює протилежності. Розповідаючи про людину як продовження Бога, Jerry Heil зазначає, що вимагати від жінки бути бездоганною – це ідеалізація, яка призводить до негативних наслідків. Основний меседж треку полягає в протесті проти стандартів і тиску соціуму. Перший куплет перераховує шаблони, які нав’язують сучасним жінкам, закликаючи бути скромною, але не надто віддаленою, тоді як другий куплет закликає до боротьби за право бути самою собою.Закриває мініальбом трек «Teresa & Maria», з яким Jerry Heil та alyona alyona представили Україну на Євробаченні-2024, здобувши почесне третє місце у фіналі та перше місце в серцях українців і мільйонів людей у всьому світі.

«Основна ідея альбому гучно звучала ще в треці “Teresa & Maria”: в нас стільки ж божественного, скільки й людського — “all the divas were born as human beings”, “всі святі народились колись людьми”. На стадії написання я ще не розуміла, що створю ЕР саме про це. Проте в процесі роботи над нашим виступом в Мальме, а також під час виступів на спеціальних промоконцертах до Євробачення в Мадриді та Амстердамі я усвідомила, що ці пісні потрібні, тема резонує стільком людям, а я ще сказала не все — і музично, і сенсово, тому повернувшись в Київ написала “VIRGIN MARIA”. На той момент “AVE MARIA” вже чекала свого часу майже рік — і в цей момент все склалося в єдину картину. Я усвідомила, що тепер це ЕР альбом “MARIA”», — ділиться Jerry Heil.

EP «MARIA» вже доступне для прослуховування на всіх музичних платформах, а кліп на пісню «VIRGIN MARIA» можна побачити на YouTube каналі Jerry Heil. Почути живе виконання пісень з нового мініальбому співачки українці зможуть вже восени в всеукраїнському турі.

Нагадаємо, що нещодавно Jerry Heil натякнула, що повернеться на Євробачення у 2025 році. У своєму Instagram співачка поділилася раніше не баченими кадрами з закулісся Пісенного конкурсу, яке проходило у травні у шведському місті Мальме.

Jerry Heil – MARIA
Музичні платформи

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *