Зовсім нещодавно світ побачив п’ятий повноформатний альбом Джамали під назвою «Крила», який вмістив у себе сім пісень українською мовою і три англійською. Виконавиця зазначає, що за своєю суттю ця платівка є жіночною, філософською, а також, деінде, революційною та амбітною. Окрім того, днями у мережі з’явилося доповнення до платівки у вигляді офіційного кліпу The Great Pretender (режисура Анни Бурячкової), де йдеться про людські протиріччя, щоденне надягання масок та самообман. Ролик можна переглянути на YouTube-каналі співачки за наступним посиланням.
Саунд-продюсером альбому виступив Віталій Телезин. «В альбомі «Крила» багато спонтанних речей, зроблених в пориві, на одному диханні. Наприклад, The Great Pretender ми записали без метронома. Танцювальний трек без метронома! Це була абсолютна афера. Професійне вухо почує, що ми там в кінці прискорюємося. Коли Телезин це почув, він нас сильно матюкав. А я йому кажу: «Ми спробували з метрономом, але щось у пісні загубилося. А ми ж люди творчі, нам свобода потрібна». Загалом, йому довелося змиритися», – коментує Jamala.
«В новому альбомі можна почути супер-soul пісню Happines, яка народжувалася у мене з такими відчуттями, немов я тільки-но одружилася, народила, та виграла Євробачення. Але в той же час там є абсолютно мінімалістичні по саунду, більш інструментальні роботи «Кохання» та «Незнайомець». Вони навіть там вибудувалися у своєрідну історію. Наприклад, пісня «Кохання» про те, як люди часто, знайомлячись один з одним у Фейсбуці, багато переписуються, майже закохуються, але все це допоки вони не назначають реальну зустріч. Таке кохання тане, наче віск на сонці. Потім йде пісня «Незнайомець» про ситуацію, коли кохання шукають повсюди – у громадському транспорті, в кафе, ресторанах, тощо. І тут знову ж таки, люди наче і зустрілися поглядами, наче все може бути добре, але якось не складається. Узагальнюючи я можу сказати, що цей альбом є дуже наївним та мудрим одночасно», – додає вона.
Зауважимо, що новий альбом Джамали було записано на двох студіях: 211 Recording Studio та Istok Studio. Серед запрошених музикантів, які доклали руку до появи релізу, були джазовий піаніст Юхим Чупахін, а також гітарист «ОЕ» Володимир Опсеніца.