Гурт «Андерсон»
Інтерв'ю, Матеріали

Гурт «Андерсон»: «Ми почали писати альбом «Серцебиття» в одній країні, а закінчили вже в іншій, зміненій» (Інтерв’ю)

Зовсім скоро світ побачить новий довгоочікуваний альбом столичного рок-гурту «Андерсон». З приводу цієї визначної для музикантів події, ми поспілкувались з хлопцями, довідавшись цікаву інформацію про нову платівку та її концепцію.

– Розкажіть про новий альбом. Як його назва? На коли заплановано реліз?
Наш новий (третій) альбом має назву «Серцебиття». Ми писали його півтора роки на київській студії «Britrecords». В альбомі зібрані пісні, які написані як 10 років тому (як то «Риба»), так і такі, що написані перед самим початком запису платівки. Ми відбирали твори, які об’єднані спільною ідеєю — це відчуття людини, яка живе в часи великих змін. Ми почали писати «Серцебиття» в одній країні, а закінчили вже в іншій, зміненій. Почали писати в мирний період, а закінчили під час війни. Біьша частина текстів та зміст пісень були написані ще до нинішніх історичних подій. І тому тим більше цікаво їх порівняти зі втіленою реальністю.

– Яка його принципова відмінність від двох ваших попередніх платівок?
Принципової відмінності немає. Третій став логічним та еволюційним послідовником першого та другого. Ми збагатили палітру інструментів — з’явилися нові гітарні звуки та духові інструменти. Додалися нові поетичні та ритмічні форми, а також експерименти з атмосферою записів. Ми хочемо робити пісні, які за кількістю та групами інструментів будуть тотожні оркестровкам української класичної музики XIX сторіччя.

– Сингл з альбому під назвою “Демократія (451-1 за Фаренгейтом)” характеризується яскраво вираженою соціальною спрямованістю. Яка основна тематика інших композицій?
Ми продовжуємо розповідати ту саму історію, що й на першому й другому наших альбомах. Це — наша позиція та переживання щодо подій у країні. Це і соціальна та громадянська позиція сучасного українця, це і його ставлення до подій у державі, це і споглядання за розпадом демократичної системи управління, це й душевні та духовні переживання у часи великих змін.

Альбом буде видано на дисках чи тільки в електронному вигляді?
Ми плануємо видати його як в електронному, так і у фізичному втіленні. Зараз ми розробляємо арт-концепцію оформлення. Ми хочемо, щоб люди мали змогу придбати не просто альбом, але й ще дещо від нас. Ми хочемо, щоб наші прихильники мали окрім нашого звуку та зображення, ще й тактильні відчуття. Ми прагнемо народити нові форми взаємодії із тими, хто слухає наші пісні.

Платівка буде доступною для вільного завантаження, як і її попередники?
Спочатку ми плануємо продавати наш альбом. Але пізніше, можливо, ми знову надамо його для безкоштовного завантаження. Але для тих, хто купуватиме наш альбом, ми хочемо дати можливість отримати ексклюзивні бонуси.

Що для вас є головним мотивуючим фактором для занять музикою?
Музика.

– Чи плануєте тур на підтримку нового релізу?
Ми плануємо серію концертів. Чи буде це у вигляді туру, чи окремі виступи містами України, поки не знаємо. Ситуація в країні загалом, і з концертними майданчиками зокрема, не дає нам можливості чітко планувати тур.

– Кілька слів для ваших слухачів.
Слухайте і підтримуйте українське. Бо інакше доведеться слухати і підтримувати окупантське.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *