ГАЙДАМАКИ – Дума про полковника Петра Болбочана
Етно та фольк, Кліпи, Матеріали, Рок та альтернатива

ГАЙДАМАКИ – Дума про полковника Петра Болбочана (Кліп)

Гурт «ГАЙДАМАКИ» випустив нову пісню про полковника армії УНР, визволителя Криму Петра Болбочана.

За словами музикантів, ця пісня є символом національної пам’яті та даниною поваги знаному вітчизняному військовому діячеві. «Болбочане, ти славний козаче! За тобою Україна плаче» (с).

«Думу про полковника Петра Болбочана» Олександр Ярмола написав спеціально до відзначення сто тридцять сьомої річниці з дня народження полководця.

Ось як про процес створення пісні розповідає сам Олександр Ярмола:

«Постать полковника Петра Болбочана, одного з найкращих військових командирів України всіх часів, довгий час була незаслужено обділена увагою. Можливо, через те, що полковник був засуджений та розстріляний своїми ж, внаслідок політичних інтриг та «зради», і це кидає певну тінь на історію визвольних змагань України. Але вини полковника в тому немає, тому потрібно нарешті підняти полковника Болбочана з забуття на п’єдестал української військової слави на рівні з такими геніями як Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький та Іван Богун. Тим більш сьогодні, коли стоїть питання повернення Криму, яке полковник Болбочан свого часу вирішив дуже швидко та ефективно.

Ми з радістю відгукнулися на пропозицію від ГС «Музичний батальйон» та долучилися до вшанування пам’яті героя в рамках проекту «Українська історія в камені», старт якому поклало встановлення меморіалу Петру Болбочану. Нам було цікаво створити композицію у вигляді кобзарської думи за текстом куплетів, а музичну складову збагатити запальною мелодикою Поділля, адже це мала батьківщина полковника».

ГАЙДАМАКИ – Дума про полковника Петра Болбочана

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *