Гайдамаки - Аркана!
Кліпи, Матеріали, Рок та альтернатива

Гайдамаки – Аркана! (Кліп)

Учасники відомого українського гурту «Гайдамаки» разом із своїми друзями записали музичний меседж для тих, хто приніс війну й нещастя на українські землі. «Сепаратиста, смерть твоя близька!», – співається в новій пісні колективу під назвою «Аркана», до якої було також відзнято відеоряд.

Назву для композиції було обрано не випадково, адже Арканом називали ритуальний бойовий танок опришків – учасників повстанського руху на Закарпатті, Буковині та землях Галичини, які боролися проти кріпосного права та тогочасного свавілля великих землевласників (ХVІ ст. – перша половина ХІХ ст.). Вигук «Аркана!» слугував закликом до цього танцю. Учасники гурту «Гайдамаки» також зазначили, що у класичному (гуцульському) виконанні танка існувало декілька таких закликів, що змінювали фігури танцю: «Аркана!», «Батько спить!» та інші.

Варто також більш детально зупинитися на тих, хто допомагав «Гайдамакам» у створенні зазначенної композиції та кліпу до неї. Зокрема, із звучанням плідно попрацював, додавши до нього свої особисті елементи, польський діджей Кай Каславінієрі. На баяні грав учасник іншого гурту «Вперше Чую», журналіст та телеведучий Богдан Купєтов, а милозвучний жіночий вокал композиції забезпечила учасниця фрік-кабаре Dakh Daughters Band – Тетяна Гаврилюк. За відео до пісні «Аркана!» учасники «Гайдамаків» висловлюють щиру подяку журналістам Громадського TV Ані Цигимі та Микиті Мекензіну.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *