Go_A - Rusalochki
Етно та фольк, Кліпи, Матеріали

Go_A – Rusalochki (Кліп)

Електро-фолк хітмейкери з гурту Go_A презентували свою нову пісню під назвою Rusalochki («Русалоньки»). Після релізу минулорічного синглу «Калина» та нещодавнього гостювання на «Євробаченні» у Ліверпулі, шанувальники дуже прагнули почути учасників українського гурту з новим репертуаром. Цікава історія, якою пояснюється походження композиції, робить цю новинку ще більш особливою.

Образ русалки часто зустрічається в українській міфології. Ще декілька років тому, вокалістка Go_A Катерина Павленко взяла участь в одній зі фольклорних експедицій, де трапилося знайомство з місцевими бабусями, яких переселили зі своїх будинків у Чорнобильській зоні через трагедію на електростанції. Ті бабусі продемонстрували Катерині особливий магічний ритуал проводжання русалок до лісу, що переходив від покоління до покоління. Даний досвід і став надихаючим чинником для написання пісні «Русалоньки». Пісні, де змальовується світ, у якому людина назавжди втрачає домівку. Пісні про спроби лишити минуле позаду та спробувати жити в оновленій дійсності.

Go_A - Rusalochki

Катерина Павленко: «Перший понеділок після русального тижня, люди влаштовували проводи русалок. Дійство неодмінно супроводжувалося обрядовими піснями та плетінням вінків. З ними було повязано чимало ритуалів та вірувань. На вінках гадали на нареченого, в деяких регіонах у вінки вплітали навіть гілки на березах. На Поліссі, після обряду їх клали на грядки аби капуста родила. В цей день з русалками прощалися аж до наступного Нявського Великодня».

Композиція Rusalochki була оприлюднена у парі з офіційним відеокліпом, який знімали у столиці під акомпанемент ракетного обстрілу. Поки учасники знімальної групи працювали на майданчику, звідусіль лунали звуки вибухів. Жіночки у кадрі є берегинями українського фольклору з ансамблю «Берегиня» (у 2022 році вони побували під ворожою окупацією на півночі нашої країни). Незважаючи на велику загрозу та довгий шлях, ці бабусі з радістю прийняли участь у зйомках. Ці жінки, що є свідками страшних військових подій, стали символом стійкості нашого народу, який лишається на своїй землі та береже власні традиції, незважаючи ні на що. Ідея пісні «Русалоньки» є завжди актуальною, вона присвячена кожній людині на планеті, що шукає власне місце у Світі.

Go_A – Rusalochki
Музичні платформи

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *