Герберт Веллс – Війна світів
Аудіокниги

Герберт Веллс – Війна світів (Аудіокнига)

У 1897му році британський письменник Герберт Веллс, який тоді ще не мав світової слави, написав твір, що не тільки багаторазово помножив його популярність, але і зробив його засновником нової течії у фантастиці. Саме «Війна Світів» Веллса стала відправною точкою у всіх наступних фантазіях про інопланетні вторгнення на землю. І в той же час «Війна світів» разюче відрізняється від своїх численних послідовників, насамперед, своєю самобутністю – автору просто нема на що було орієнтуватися, і тому він будував сюжет книги, малював її реальність тільки так, як вважав за потрібне.

Важливо сказати про те, що сама ідея роману в момент його написання буквально витала в повітрі – відомо, що при створенні «Війни світів» Веллс був натхненний насамперед численними космічними відкриттями, які давали небачений досі простір для фантазії. В результаті автор створив сюжет, який став класикою – інопланетні загарбники атакують землю, завдаючи страшну втрату, а потім опиняються переможеними практично випадково.

Одночасно з цим Герберт Веллс змішує дві сюжетні лінії – одна відноситься безпосередньо до вторгнення, а друга розповідає про те, як його переживає сама звичайна людина. Саме друга сюжетна лінія виявляється основою роману і одночасно найважливішим його достоїнством, особливо на тлі сучасної фантастики. Автор дуже реалістично показує реакції і саму поведінку головного героя, який страшенно наляканий тим, що відбувається. Він має лише одне прагнення – втекти якнайдалі від небезпеки.

Безіменний англієць, на очах якого руйнується все, до чого він звик, виживає зовсім не завдяки своєму героїзму або спеціальній підготовці – йому просто щастить і він дуже старанно ховається. Вибираючи саме таку побудова сюжету, Веллс робить бездоганно правильний хід – більшість його читачів бачить в реакціях головного героя свої власні реакції, розуміють, що в подібній ситуації їх поведінка була такою самою, як і в книзі. Це стає найважливішою гідністю роману – «Війна світів», на відміну від більшості фантастичних творів, виявляється максимально наближеною до читача, дуже достовірною і в певному сенсі реалістичною.

Більш того, реалістичність книги виявляється настільки лякаючою, що одного разу радіопостановка, створена на її основі, привела до паніки кількох тисяч жителів Америки, які сприйняли радіоспектакль за справжній репортаж. Цей випадок, так само як і численні екранізації та твори, створені на основі «Війни світів», зробили її не просто популярною – ця книга ще довго буде користуватися підвищеним попитом з боку любителів фантастики.

При цьому важливим моментом виявляється манера написання Герберта Веллса – багато хто називає автора допитливим, проте саме його манера максимально деталізувати сюжет, описувати його як можна більш детально, ставить «Війну світів» на голову вище аналогів. Знайомлячись з цією книгою, читач стає максимально залученим у те, що відбувається, мимоволі починає вірити тому, що відбувається на сторінках, сприймає кожен новий виток сюжету так, ніби описувані події мали місце в дійсності.

Таким чином, стає очевидним, що заслуга Веллса як автора «Війни світів» не тільки в тому, що він став новатором, по суті створивши новий жанр. Не менше значення має і те, що цей роман – дійсно талановитий твір, який приковує до себе увагу читачів понад століття і, по всій видимості, і в подальшому буде користуватися особливою популярністю.

Герберт Веллс, «Війна світів» – назавжди біля витоків жанру.

Герберт Веллс – Війна світів (Аудіокнига)

Вам також має сподобатись...

3 коментаря

 1. Vhaydamachenko says:

  Чудова аудіокнига. Озвучення на всі “5”.

  1. Михайло says:

   Супер,дякую!

 2. Vhaydamachenko says:

  Чудова аудіокнига. Озвучення на всі “5” балів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *