Franco про майбутній альбом "Тунелі"
Інтерв'ю, Матеріали

Валентин Федишен (Franco): У 80-х моя мама могла би танцювати під деякі треки нашого майбутнього альбому (Інтерв’ю)

Пропонуємо до вашої уваги інтерв’ю з лідером та засновником столичного гурту Franco Валентином Федишеним, у якому музикант розповів деталі останніх новинок команди, а також привідкрив завісу над майбутнім повноформатним альбомом колективу.

Отже, вчора світ побачив новий сингл від Franco – це нова пісня «Голова чи серце», а трохи раніше була ще одна новинка – сингл «Птахи». Розкажи про ці обидві новинки, у чому їхня схожість або, можливо, принципова відмінність?

– Скоріше всього тут принципова різниця. Якщо «Птахи» були «сильними», із симфонічними вставками, то «Голова чи серце» – це трек з аранжуванням у мінімалістичному стилі, з великою кількістю синтезаторних штук. У ньому вокал, в принципі, не є основним елементом, він більш танцювальний. Я думаю, моя мама у 80-х танцювала би під такий трек. Звісно, якщо прослухати весь альбом «Тунелі», то в ньому можна виділити пісню «Голова чи серце», ще інші треки, але загалом платівка звучить досить цілісно.

Ти згадав про альбом, розкажи про нього детальніше, про його концепцію та коли його можна буде послухати повністю.

– По-перше, я хочу не забути сказати саму головну річ – якби не те оточення, яке я знайшов останнім часом, скоріше за все, цього альбому би не було. Хочу подякувати двом самим крутим чувакам – Антону і Паші. Антон зі студії SoundPlant, до речі, є саунд-продюсером цієї платівки спільно із Franco. Ми багато чого відкривали у цьому альбомі в музичному плані, в результаті чого реліз дуже цікаво лягає на вухо. Це не просто доріжка барабанів, вокалу і т.д…
Є ще кілька людей, яким я би хотів подякувати – це наш менеджер Льоша, колишній гітарист Franco Сід, який і зараз постійно допомагає нам, хоча і живе в Одесі. Це з приводу подяк, тепер про альбом. Чого «Тунелі? Бо «Тунелі» – це вибір. Раніше гурт Franco був одним, потім іншим, але з часом мені треба було обрати, що ж робити з ним надалі, обрати цю паралель між тунелями. Обрати шлях. Ця сама паралель, до речі, присутня і в синглі «Голова чи серце». Щодо дати його виходу, то почути весь альбом повністю ви зможете вже на початку січня.

Скільки тривала робота над платівкою?

– До речі, цікаве питання, бо чимало заготовок були вже наприкінці 2015 року. Будемо вважати, що цей альбом створювався протягом року.

А як за цей час змінився Franco і, можливо, ти особисто?

– Я думаю, група змінилася дуже сильно, і це, звісно ж, можна почути. Якщо взяти наш EP 2015 року, то його треки кардинально інші і емоційно, і студійно, і музично. Взагалі, Franco постійно змінюється, і це подобається нам і тим людям, які нас слухають.

Чи будуть зміни вектору творчості Franco у наступних релізах?

– Безперечно, ці зміни творяться кожен день. Ми можемо, наприклад, прийти на студію з практично готовим треком, та змінити його до невпізнанності під час запису.

Хто або що максимально вплинуло на вихід цього альбому і творчість загалом?

– Це знову ж таки ті люди, яким я висловив подяку. У мене були заготовки, з якими я прийшов, потім прийшли музиканти, які їх доповнили, а потім ми всі правильним шляхом прийшли у правильну студію, в якій, власне, зараз сидимо. Все склалось так, як мало скластись.

За яких обставин слухачам найкраще всього вперше слухати нову платівку?

– Мені тяжко відповісти на це питання як музиканту, адже якщо мої друзі слухають музику, то я її завжди прослуховую. Вночі чи вдень слухати нашу платівку, думаю, не так важливо. Напевне, люди самі виберуть, головне щоб вони насправді почули цей альбом.

Скажи, чи плануєте ви відзняти кілька відео до нових пісень, адже матеріалу, як я розумію, вистачає.

– У листопаді ми випустили сингл «Птахи», але не встигли зробити відео. Ми зробимо його у будь-якому випадку, скоріше за все разом із альбомом.

Чи можлива поява гурту Franco на популярних зараз талант-шоу?

– Ні, неможлива. Розумієш, коли музиканти збираються разом та створюють музику, вони на самому початку чудово розуміють, куди піти з цією музикою та кому її показати. Тому ідей стосовно талант-шоу у нас ніколи не було.

Зрозуміло. І скажи на останок кілька слів про майбутню концертну презентацію платівки.

– Це відбудеться у лютому місяці. Це символічний місяць особисто для мене, адже у лютому мій День народження, і твій, до речі, також. У лютому люди починають розуміти, що дуже чекають на весну. Тому ми зробимо презентацію у лютому, щоб дати частинку яскравих фарб тим людям, які прийдуть на наш концерт, подаруємо трохи добрих емоцій. Тому запрошуємо всіх вас на презентацію! Слідкуйте за новинами на сайті notatky.com.ua, або в наших соц. мережах. Приходьте на концерт, там буде круто, там Franco буде!

Дякую, чекаємо на реліз альбому та зустрінемось на презентації!

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *