Новий альбом Son від гурту Folknery – це справжній експеримент. Тут переплетені енергії прадавності та сучасності. Урбан, традиційність та містика крокують в унісон, гармонійно доповнюючи один одного. Зараз Folknery – це дует. Тож Володимир Муляр та Ярина Квітка в новому альбомі «відірвались по-повній», насичуючи його вібраціями світу, якими вони пройнялися за останні чотири роки мандрів.
Son – це 9 композицій, що відносять нас у різні світи. Це водночас і сон і реальність. Це підсвідоме й свідоме. Це пронизливість та магія. Це шалені ритми та медитація.
Як і в попередньому альбомі «Корисні речі», «Фолькнери» не зрадили традиції використовувати у своїй творчості давні народні слова. Проте тепер, в новому альбомі, вони набули нового електронного «дизайну». Лише в одній композиці «Вібрації» Ярина Квітка дописала трохи авторського тексту.
«Я не знаю, як більшість людей сприймає нашу музику. Але для мене – це ціле кіно. Змістовне. Глибоке. Зі своєю атмосферою. Для мене наша музика – це в першу чергу побачені мною картинки. Це герої моєї уяви, які замість діалогів мають автентичні тексти та створену Володею музику. Для мене не принципово писати слова самотужки чи використовувати в піснях тексти, які б легко запам’ятовувались. Важливо передати емоцію, стан душі, донести думку. От наприклад, Ніно Катамадзе чи Бйорк – я практично нічого не розумію на словесному рівні, але глибина та емоційність їхньої музики мене досягають цілком», – каже вокалістка гурту Ярина Квітка.
А Володимир Муляр, він же саунд-продюсер та аранджувальник альбому, ділиться своїми спогадами про народження нової роботи: «Альбом «Сон» зрів у нас всередині ще коли ми крутили педалі наших велосипедів від України до Австралії кілька років тому. Подорожі неймовірно надихають творчих людей, збагачують новими ідеями. Повертаючись додому з мандрів, ми вже передчували, як будемо вибудовувати новий альбом, як вкладемо у нього всю накопичену енергію різних культур світу. Частково це проявилось в застосуванні звуків різних країн, що ми їх записали в дорозі протягом всієї подорожі. В треках альбому звучать, наприклад, дощ в Катманду, птахи в австралійській глухомані, отара овець з пастухами в Молдові та багато іншого. Також ми використали й екзотичні інструменти, такі як японське тайшо-кото чи непальський барабан мадал. Водночас, як і раніше, в основі кожного треку у нас залишається українська давня пісня».
Дякую