Fireplace – Почуття
Рецензії

Fireplace – По4уття (Рецензія)

У пятницю, 22 вересня 2017 року, гурт Fireplace презентував свій другий офіційний міні-альбом «ПО4УТТЯ». Довгоочікувана платівка містить шість україномовних композицій, буквально сповнених почуттями (як мінімум виходячи з назви релізу). Яким саме вийшов цей міні-альбом – далі у рецензії.

Гурт Fireplace – свіжа сторінка в історії української альтернативної сцени, адже презентація гурту відбулася лише рік тому. Наразі хлопцям вдається балансувати на межі альтернативного року та пост-гранжу. У репертуарі гурту пісні українською та англійською мовами, які з легкістю потрапляють у ротації головних радіостанцій України. Нагадаємо, що фронтмен Fireplace, Андрій Лучанко, який кардинально змінив образ, нещодавно прийняв рішення про вихід з колективу. Зараз Андрій – фронтмен проекту LUKA.

Всі шість композицій ЕР представлені як запальна суміш альтернативного, гаражного року та поп-року. Присутні всі необхідні інгредієнти успішного рок-релізу: якісне звучання, потужний вокал, «жирні» гітари, прості (легкі для запам`ятовування) тексти, та легкий дотик електроніки. Приспіви завжди сповнені енергією, а тривалість платівки вказує на те, що гурту є що сказати. Обкладинка не викликає бурхливих емоцій, але натякає на інноваційність релізу.

Із першої ж пісні «Де ти є» нам показують, що гурт готовий експериментувати і використовувати непритаманні альтернативному року гітарні секвенції майже в стилі berlin school. «Не відпускай», «Світ для добрих людей», та «Картина» – більш ліричні композиції, в той час як «Лінії» – найбільш гранжова та брутальна. Окремо слід звернути увагу на «Почуття» та «Не відпускай», що безперечно є ударними треками платівки. «Не відпускай» звучить як один з найпомітніших хітів міні-альбому, можливо, через те, що врізався в пам’ять ще півроку тому. А от «Картина» місцями нагадує Aerosmith – дивно, але факт.

Лейтмотивом ЕР є думки та почуття, якими були сповнені учасники гурту під час створення матеріалу. Композиції різняться за стилістокою, але органічно сприймаються як повноцінний альбом. Вокал, що і раніше був різноманітним, став прозорішим та енергійнішим. Гітарний звук став місцями більш вінтажним і об’ємнішим, що і додає цілісності звучанню.

Загалом, платівка «ПО4УТТЯ» пронизана меланхолійними мотивами, гаражним звучанням та сучасною електронікою. Новинка прийдеться до смаку поціновувачам української альтернативної сцени, особливо прекрасній половині людства віком від 14 до 25 років. Не дивлячись на це, я рекомендував би послухати міні-альбом всім, хто цікавиться альтернативним роком чи поп-роком з елементами електроніки (накшталт, O.Torvald, «Антитіла» та «Без обмежень»). За якістю запису та рівнем володінням інструментами, нова робота киян майже не поступається західному продукту.

Оцінка: 7,5 з 10
Улюблений трек: «Де ти є» (завдячуючи вдалій гітарній секвенції)

Бажаємо хлопцям натхнення, успіху та більше яскравих релізів!

Автор: Дмитро Юрченко

Усі записи | Facebook

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *