Ерік Бертран Ларссен – Без жалю до себе
Аудіокниги

Ерік Бертран Ларссен – Без жалю до себе (Аудіокнига)

На цей раз мова піде про книгу норвезького тренера Еріка Бертрана Ларссена – «Без жалю до себе». Мурахи у мене побігли від однієї тільки назви. Я зі страхом чекав від автора, суворого скандинава, колишнього десантника-спецназівця, немилосердної правди про нікчемність мого існування, чогось на кшталт вимог негайно встати і тягти мою тушку на пробіжку в 20-градусний мороз, а потім облитися крижаною водою і сто разів віджатися . І ще… Ха, про який успіх може міркувати житель однієї з найбагатших і благополучних країн світу – Норвегії? Так що він знає про труднощі?!

Однак, мої підозри не виправдалися. В першу чергу, сам стиль оповіді помітно відрізняється від більшості подібних книг (особливо деяких американських авторів, схильних до розведення води і екзальтованим вигукам в дусі «Я знаю, ви зможете, а не зможете – покличте на допомогу Бога!»). Ерік розмовляє з нами стримано, лаконічно і аргументовано. Ніякої води і ніяких численних повторень одного і того ж для особливо обдарованих.

По-друге, викликають повагу і довіру історії з життя самого автора – нагадую, він колишній боєць спецназу, а значить, щось знає про результативність. Крім того, йому довелося пережити автомобільну аварію, яка надовго повалила його в безодню болю і відчаю. Без зайвої емоційності і ефектних медичних подробиць він спокійно розповідає про те, як працював зі своєю свідомістю і як завдяки цій роботі йому вдалося повернутися до нормального життя.

Основна думка, яку хоче донести до нас автор, полягає в тому, що успіх приходить лише в результаті регулярних, цілеспрямованих дій. Здавалося б, всім відома і очевидна істина. Але віддаєте ви собі звіт в тому, що кожну хвилину свого життя ви робите той чи інший вибір? Який вибір ви зробили сьогодні вранці: поспати довше, або додати кілька годин практики в свій багаж? Що ви вирішили хвилину назад – посидіти в соцмережах або закінчити давно розпочату справу? Що ви візьмете в руки ввечері: пульт від телевізора або гантелі?

Все наше життя будується з таких щохвилинних виборів, наче з цеглинок. Подивіться на своє життя з боку, радить нам автор, що ви побачите? Що ви побудували вже, що можете сказати собі, чим пишатися? Якою була б ваша доля, якщо день за днем, хвилина за хвилиною ви робили б інший вибір? Погляд з боку викликає сильні емоції, а емоції – це саме те, що впливає на наш вибір.

«Пекельним тижнем» називає Ерік Бертран свій перший тиждень в таборі підготовки десантників спецназу, і кожному, хто прагне до великих результатів, не завадило б влаштувати собі власний «пекельний тиждень» – тиждень роботи на межі власних можливостей, тиждень, коли з’ясовуються справжні цінності і проявляються приховані здібності. Тиждень, який стає тим гігантським стрибком, який переносить вас на новий рівень. Витримати такий тиждень можливо тільки при наявності потужного внутрішнього «навіщо» і завдяки послідовній підтримці мотивації – і тут автор наводить практичні прийоми і методи.

Велика увагу, що мені дуже сподобалося, автор приділяє терпінню. Терпінню не в притаманному вітчизняному менталітету сенсі (нести свій хрест, приносити жертви і взагалі життя-біль), а як вмінню спокійно і впевнено йти до результату, розуміючи, що успіх приходить тільки через тривалі, постійні зусилля і низку провальних спроб.

На перший погляд, в книзі немає нічого нового. У всякому разі, ті, хто активно цікавиться темою особистісного зростання, не знайде в ній принципово нових одкровень. Але цінність подібних книг не в тому, щоб дізнатися (і покласти в довгий ящик) нові прийоми. Їх цінність, як я писав на початку – в тому, як глибоко вони змушують задуматися, як сильно і надовго проникають в серце.

«Без жалю до себе» – це одна з таких книг. Сильна, надихаюча, вдумлива. Я не тільки ставлю її на свою полицю, а й буду регулярно перечитувати. Книзі – п’ять з плюсом, автору – повага і оплески.

Ерік Бертран Ларссен – Без жалю до себе
Мова: російська

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *