Українські рок-музиканти висловили своє обурення щодо прослуховування російських пісень.
Листопад почався з ефектної колаборації — вийшов спільний трек «дітей інженерів», OMANA, Alice Change і «хейтспіч». Пісня отримала назву «Тренди» й охоплює різноманітні проблеми української музичної індустрії: вживання російського контенту, упереджені результати премій, відсутність просування інді-сцени, блокування творчості артистів, які відкрито говорять про війну.
«З самого початку війни мене обурював стан редакторських плейлистів Spotify України, адже вони всі завмерли. Йшли місяці нашої боротьби, а платформи вирішили відверто забити на нас, і в топчартах найвищі позиції займали російські репери», — розповідає бас-гітарист і автор текстів гурту «діти інженерів» Сергій Пухов, який і ініціював створення пісні.
Ідея була запропонована лідеру дуету «хейтспіч» Дмитру Однороженку, який відразу включився в роботу. До процесу приєдналися гурт OMANA та співачка Alice Change.
За словами Олексія Богомольного, фронтмена OMANA, писати пісню такою великою кількістю музикантів було справжнім викликом.
«Спочатку зіштовхуєшся з тим, що в кожного різне бачення та підхід до написання нового музичного матеріалу та процесу його аранжування. Але як тільки ми узгодили скелет пісні, то кожен швидко додав м’язів і характеру.
Це пісня про статус українського шоубізу. Про те, що нас постійно розглядали як придаток російського. Нам насаджували російську музику і зараз це є проблемою – люди масово слухають російських артистів і не знають своїх. Також у ній ми заділи премію «Юна», нагороди якої виглядають, мяко кажучи, сумнівно», — додав Олексій.
Музиканти зазначають, що з моменту виникнення ідеї треку ситуація потроху змінюється на краще: «Спотіфай» відновив роботу плейлистів, з’являється все більше якісної української музики, яку люди активніше слухають.
«Але багато хто після 8 місяців війни (а по суті, 8+ років) все ще не бачить зв’язку між споживанням російського контенту та ракетами, що руйнують наші міста. Ця пісня — наш спосіб висловити свій протест і своє обурення не тільки цією ситуацією, а й викликами, з якими кожен день стикаються незалежні артисти», — розповідає Alice Change.