Делікатно про & Kompas – Чому
Матеріали, Релізи, Рок та альтернатива

Делікатно про & Kompas – Чому (Сингл)

Представляємо вам молодий львівський гурт «Делікатно про…» та їхній перший студійний сингл під назвою «Чому», записаний разом із їхніми знаними колегами з гурту Kompas (ex-Анна). У цій композиції музиканти прагнули, пропустивши крізь себе, передати слухачу всю закладену у використані поетичні рядки атмосферу внутрішніх мук головного героя, його безвиході та гіркоти нерозділеного кохання. Адже в основу пісні «Чому» було покладено геніальний твір українського поета, письменника, вченого, громадського і політичного діяча Івана Франка під назвою «Чого являєшся мені у сні» з відомої поетичної збірки «Зів’яле листя», яка датується 1886 роком.

«Ця пісня є особливою для нас. Перш за все через те, що вона доволі різниться зі стилістикою всього іншого нашого репертуару, адже хоча вона і записана в акустичному варіанті, але аж ніяк не в його ніжно-лічному прояві. А, по-друге, композиція «Чому» – це наша шана відомому українському митцю, чиї емоції ми спробували трохи оновити та осучаснити», – написали в анотації до треку музиканти «Делікатно про…».

Цікаво, що вітчизняні мистецтвознавці досі розходяться у думках щодо образу дівчини, якій Іван Якович Франко присвятив свій вірш «Чого являєшся мені у сні» та всю мінорно-інтимну збірку «Зів’яле листя». Частіше за все згадують ім’я трьох жінок письменника, кохання до яких так і не принесло йому справжнього щастя і душевної гармонії – Ольги Рошкевич, Юзі Дзвонковської та Целіни Журовської. Напевно і сам митець не хотів відкривати світу цю таємницю, адже часто називав свої вірші того періоду своєрідною інтимною сповіддю та суб’єктивним поглядом на кохання.

[soundcloud url=”https://api.soundcloud.com/tracks/212340735″ params=”auto_play=false&hide_related=false&show_comments=false&show_user=true&show_reposts=false&visual=true” width=”100%” height=”450″ iframe=”true” /]

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *