Антуан де Сент Екзюпері – Планета людей
Аудіокниги

Антуан де Сент Екзюпері – Планета людей (Аудіокнига)

«Так, ви маєте рацію. Всі ви маєте рацію».

«Планета людей» Антуана де Сент Екзюпері – дивовижний твір. Так, це збірка нарисів, це кілька різних історій – і все ж, при всій цій зовнішньої роздробленості, яка цілісність думки – в її розвитку, в її філософській глибині і художній виразності. І, по-моєму, дуже вірно і правильно те, що «Планета людей» написана саме в такій манері. Прямій, не опосередкованої, без вишукувань, трохи відстороненій: подібно до того, як літак (як каже сам автор) допомагає ближче вивчити світ, відірвавшись від нього і піднявшись над ним, так і читач через прозорість нарису бачить і чує ясніше.

Сент-Екзюпері тут хоче говорити. І він говорить, перш за все як людина, і вже потім як письменник. Він каже щиро і неймовірно пронизливо. Про високе і затишно-земне. Про зірки, гори, пустелі, океани, смерчі і вихори, а ще про тепло рідного дому, фермерські поля, струмочки, тріщини на стелі. І все це в рівній мірі пронизане чарівним захопленням і любов’ю до життя, до світу, до природи і самих людей.

Це тому, що Екзюпері говорить не про два протилежні полюси, а про одне: ця тяга до зірок починається з відданості землі, і все саме піднесене, що є у людині, породжується не незвіданими просторами космосу, а теплотою землі. І відбувається в ім’я любові до неї. Самий пересічний чоловік, самий пошарпаний життям будиночок – таємниця. Чудо. «Планета людей» – це книга про порятунок від самотності – в нічному небі, де не видно ніяких орієнтирів, або в безмежній пустелі. Комендант маленького відокремленого форту називає своїм талісманом ящик із землею з Франції. Пілот вночі думає: а як там зараз переживають за мене мої товариші. Раб, дочекався волі, поспішає хоч якось, ціною всього свого багатства, зв’язати себе з оточуючими його людьми.

«Планета людей» – це книга про мужність, яке є у відповідальності перед тими, кого не можна залишити, – згадаємо Гійоме в Латинській Америці і самого автора в Лівійській пустелі. Це книга про нелюбов до сірості, канцелярської вульгарності і безглуздості. До «шинкарської музиці», що спотворює людей і вбиває маленьких Моцартів. До того, що не є нашою природою, а лише налиплим брудом. Це книга про те, що істиною може володіти звичайнісінький селянин, якщо його праця розкриває в ньому найкращі сторони, якщо душа його росте на своєму «благодатному грунті». Істина людини – те, що робить її людиною. І велич – в здатності бути частиною цієї Планети Людей, любити і долати перешкоди. А не в силі або безумовній правоті.

«Планета Людей» де Сент Екзюпері виявилася повністю співзвучна з моїм нинішнім станом і думками, тому із задоволенням пропоную і вам зануритися у світ цієї аудіокниги.

Антуан де Сент Екзюпері – Планета людей (Аудіокнига)

Вам також має сподобатись...

1 коментар

  1. все добре

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *