Чумацький Шлях (CH.SH) & Żywiołak - Сокіл
Матеріали, Релізи, Рок та альтернатива

Чумацький Шлях (CH.SH) & Żywiołak – Сокіл (Відео)

Учасники хмельницького прогресивного folk-metal гурту «Чумацький Шлях» (CH.SH) презентували нову пісню «Сокіл», записану разом із польським колективом Żywiołak. Своєю спільною новинкою музиканти підкреслили дружні відносини між українцями та поляками, та присвятили її всім, хто стоїть на захисті України.

В основу треку покладено давню народну пісню «Ой на горі сокіл», де йдеться про навалу Османської імперії на території України у 16-17 століттях. Сьогодні Україна знову загартовує себе у боротьбі. Вже понад рік триває повномасштабна війна з рф, яка цинічно нищить наші міста та вбиває тисячі невинних людей. Замінивши лиш одне слово у пісні(турки-орки), ця композиція набула нового сенсу.

У творі музиканти поєднали ліричне та важке рокове звучання з фольклорними етнічними інструментами, такими як: лютня, ліра та сопілка.

Трек доповнила унікальна пісочна анімація, яку створила керівниця Центру анімаційних мистецтв, переможниця міжнародних конкурсів, володарка ордену президента “Берегиня України” Оксана Мергут. У роботі зображені символічні образи, що взяті з відомих фотографій створених протягом року війни та оригінальні художні картини.

Чумацький Шлях (CH.SH)

Обкладинку синглу намалював вінницький художник Дмитро Юрченко, з яким «Чумацький Шлях» вже давно співпрацює.

«Пісню «Сокіл» я почув більше десяти років тому від дівчини Діани, яка була нашою вокалісткою. Тоді ми навіть зробили своє аранжування і декілька разів виконували композицію на фестивалях, проте повноцінного запису твору ми так і не зробили. Всі ці роки, час від часу, пісня крутилась у моїй голові, але після 24-го лютого 2022 року я відчув її по-новому. Я замінив слово “турки” на “орки”(так у наш час українці називають російських окупантів) і тим самим текст став відображенням нашого сьогодення та нашого минулого.

Коли ми почали роботу над створенням нового аранжування, то одразу зрозуміли, що це має бути інтернаціональна робота. Ми показали демо-версію нашим польським друзям колективу Żywiołak і вони погодились записати її з нами, переклавши декілька куплетів польською мовою», – розповів вокаліст Сергій Строян

Перед прем’єрою композиції музиканти опублікували акапельний тизер, який став популярним у ТікТок. Відео, де вокаліст Сергій Строян співає декілька куплетів, набрало в мережі чверть мільйона переглядів та зібрало тисячі коментарів.

Чумацький Шлях (CH.SH) & Żywiołak – Сокіл
Музичні платформи

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *