Behemoth – I Loved You at Your Darkest
Закордонна музика

Behemoth – I Loved You at Your Darkest (Альбом)

Своїм минулим альбомом The Sаtanist учасники гурту Behemoth влаштували своєрідний фурор у світі важкої музики і задали досить високу планку власного музичного розвитку. Після цього вони пішли у творчу відпустку, в процесі якої Adam Darski встиг записати сольний альбом похмурого блюзу з проектом Me and That Man. І ось, через чотири роки, вийшла нова робота Behemoth під назвою I Loved You At Your Darkest.

Композиційно даний альбом розвиває закладені в The Sаtanist ідеї і є його прямим продовженням. Не таким епічним, але більш експериментальним, в рамках звичного Death / Black Metal.

Потужні стіни звуку і люті щедро розбавлені красивими мелодійними програшами і відкривають нам іншу сторону похмурої краси Behemoth. Велику роль в альбомі грає акустична гітара, яка вміло вплетена у товщу рифів і місцями бере на себе провідну партію. Тут відчувається явний вплив сольних експериментів Нергала.

Крім акустики, в альбомі використано цілу купу нововведень: тут і молодецькі хеві-вставки, і велика кількість тривалих гітарні соло, і орган, і дитячий хор, і навіть чистий вокал Адама. Незважаючи на таку велику кількість експериментів, варто зазначити, що все це скомпоновано надзвичайно грамотно і звучить дуже органічно.

Якщо The Sаtanist поставав в образі монументального колоса від метал музики в яскравому її прояві, то I Loved You At Your Darkest виступає його старшим братом, більш зваженим, відкритим… Стильова варіативність нового релізу прекрасно буде сприйматися більш широкою аудиторією, але при цьому фірмова злість залишається і навіть відчувається на більш глибокому рівні похмурості. Звучання елементів класичного хард-року і акустичні перебори вписуються у швидкісні стіни похмуро-важкого звуку фактично ідеально.

Behemoth – I Loved You at Your Darkest

I Loved You At Your Darkest, незважаючи ні на що, є концептуальним альбомомо Behemoth, хоч в ньому і немає явно продуманого концепту або шаленого сатанізму, характерних для ранніх робіт гурту. Однак, є прямі відсилання на біблійні послання (власне, як і завжди) і є загальна ідея, яку Нергал прагне донести до слухача: думка про відносини людини і Бога, про те, що людині, загалом, Бог не особливо потрібен. В цілому – це досить адекватна атеїстична позиція, через алюзії на біблійні тексти. Залишається сподіватися, що і різними релігійними спільнотами Behemoth тепер буде сприйматися не так болісно, хоча це, звичайно, малоймовірно.

Але головне, що є в Behemoth – це стиль. Мабуть, на світовій сцені важкої (а можливо і не тільки) музики ні у кого немає більш продуманого і стильного образу. І цей образ, укупі з музикою, є максимально привабливим, як і будь-які похмурі і містичні речі.

І звичайно, якщо мова йде про Behemoth, то однією музикою справа далеко не обмежується. Реліз I Loved You At Your Darkest має бездоганне візуальне втілення, починаючи від промо-кампанії і розкішних відеокліпів, закінчуючи неймовірним оформленням фізичних видань альбому і навіть власним сортом пива (Wolf ov Siberia). Все виконано просто на якомусь позамежному рівні якості і краси.

Behemoth на даний момент є флагманом світового метал-руху і однією з найбільш одіозних і значущих метал-команд в принципі, а новий альбом це зайвий раз підкреслює. Схоже, що Нергал і компанія записали один з головних альбомів року, бодай у рамках важкої музики.

Behemoth – I Loved You at Your Darkest

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *