Balaklava Blues – Sex
Електронна музика, Матеріали, Релізи

Balaklava Blues – Sex (Сингл)

Проект Balaklava Blues презентує свою нову роботу під назвою Sex, пройняту колючим сенсом, багатосюженістю та якісним сучасним електронним звучанням.

Концепція Balaklava Blues вибудовується з історії гурту: Марічку та Маркв об’єднала любов до людей та революція Гідності. Їхні пісні – це історії тих, чиї долі пов’язані з Донбасом. Було декілька тем, про які музиканти боялися говорити, адже треба було мати особливо довірливі стосунки з людьми, аби вони поділилися своєю правдою. Такою темою був секс на війні. І те, про що розповідали жителі цієї місцевості, дуже вразило Марічку та Марка. Тому вони вирішили створити пісню Sex.

Ось що говорять про композицію учасники гурту: «Це історія про те, що секс не завжди буває в задоволення від кохання двох людей. Часто це прикра, важка необхідність для виживання. З одного боку існують солдати, які змушені «випускати» свою сексуальну енергію, аби вона не перетворювалась на безконтрольну руйнуючу силу. А з іншого, на територіях, де проходять військові дії, живуть жінки з дітьми, чиї чоловіки або воюють, або загинули. Постачання харчів на такі території часто буває неможливим. І тому ці жінки змушені «міняти» своє тіло на банки «тушонки». Нелюдське обличчя сексу. Ось про що ми хотіли сказати. Більш того, проблема насильницького сексу зараз, на жаль, є дуже актуальною в світі. І тому ця пісня є болючою та зрозумілою не лише людям, які пережили війну».

Щодо музичного контексту, в цій пісні поєднано дві історії. Традиційною для Balaklava Blues є поліфонія, тобто багатоголосся сюжетів.

З одного боку це радянський дитячий фольклор – рахувалочки «Їхала машина тьомним лєсом», яка є нісенітницею по суті, але ключовою фразою там є «інті-інті-інтірєс», який виходить на літеру «С», та «Вишел місяць із тумана, винув ножик із кармана». У контексті того, що на таких хорорових рахувалочках виросло ціле покоління людей, які з дитинства були привчені носити ніж у кишені, та сюрреалістично-трагічного сексу у сучасній війні, учасники гурту знайшли ці всі поєднання правдивими та цікавими.

Другою лінією, як би «жіночою» відповіддю є відома «Пісня про Чорноморця», який «вивів мене босую на морозець». Тобто Balaklava Blues переосмислили цей рядок і помістили його в інший контекст, який набрав іншого сенсу, ніж в оригіналі пісні. Такий от симбіоз, плюс сучасна електронна обгортка і є піснею з неоднозначною назвою Sex.

Balaklava Blues – Sex
Balaklava Blues y FB
Підтримати «Нотатки»

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *