Атлантичне дерево на ім`я Тері
Анонси, Інтерв'ю, Матеріали

Атлантичне дерево на ім`я Тері, або ренесанс українського інді (Інтерв’ю)

Вже за кілька тижнів у столичному Caribbean Club відбудеться спільний виступ трьох представників нової української сцени – Тері Фао, Ulmo Tree та Atlantic Wiz, які продемонструють усю різноманітність сьогоденного інді-напрямку. Напередодні події «Нотатки» поспілкувалися з їх безпосередніми учасниками.

Придбати квитки
Зустріч у Facebook
Підтримати «Нотатки»

Костя Шелудько (Ulmo Tree, LAMA, ex-YouCrane):

Костя Шелудько

– Це буде перший виступ Ulmo Tree у повному складі музикантів, скучив за таким форматом?

– Так, скучив грати свої пісні наживо з групою. Але це не зовсім ностальгія, навпаки, мені цікаво що вийде, бо це те, чого ще ніколи не було. Ми готуємося до концерту в більшому складі – вп’ятьох. На Live @ Kaska Records ми презентували себе як гітарна група, насправді це не так, недарма ж минулоріч «Нотатки» віднесли нас до жанру електронної музики.

За клавішними у нас буде видатний майстер Pol Solonar, з якими ми багато де грали разом, а 2016 рік провели, підтримуючи один одного, адже він писав мюзикл Dracula Vlad, а я – дебютник «Ульмо Три». Я поринув у його музику, записуючи гітару до мюзиклу, а тепер Pol з Ульмо. Та й взагалі у нас всі – чудові музиканти. З якими «недаремно ми знайшлись».

– Чи не було якогось дисонансу, коли на репетиціях розбирали треки, які ти писав один?

– Я запросив всіх тих, кому сподобався перший альбом «Ульмо Три», але й до того ми або разом проїхали не один кілометр, і я знав, що дисонансу не буде. Навпаки, ми не робимо пісні один в один, всі грають трохи по-своєму, я тільки цього й хотів, дуже цікаво чути те, чого я не чув сам у своїй музиці.

– Основа актуальної концертної програми – дебютний альбом, чи у ній переважають новіші напрацювання?

– Буде нова пісня, яку ми презентуємо до концерту, і невеличкий The Best із тих трьох минулорічних релізів «Ульмо Три», хоча милий мені трек «Лови» і улюблена композиція всіх дівчат «Хвилі» чекатимуть напевно вже сольного концерту. Через те, що «Ульмо» з’явився в навколишньому світі лише рік тому, в мене поки ще є відчуття, що всі пісні нові.

– Розкажи трохи про інших учасників концерту.

– Тері Фао. Минулої весни, якраз після виходу «ульмівського» дебютного релізу, Тарас Підкуймуха прислав мені послухати свій ЕР, так само як і я робив. Послухавши, я зрадів, що є хтось, із ким ми беремо музику десь поруч, а він ще й з нового, свіжого покоління. Там було багато красивих мелодій, свій звук і атмосферні дрім-попові гітари з клавішами. Ми поспілкувалися, виявилося, що Тарас колись бував і на концертах YouCrane, мене це теж надихнуло сильно, і я зрозумів, що нам треба обов’язково виступити разом. Тим часом Тері Фао з’їздили у власний тур Україною й зарубіжжям, потім грали разом з Tik Tu та Latexfauna, а в червні вже сольно презентуватимуть лонгплей.

Atlantic Wiz. Про героя українського indie Пашку Ступака я дізнався як про бас-гітариста психоделічного гурту Love’n’Joy. Він надихав Panivalkova в часи їхнього першого міні-альбому, і не тільки їх, і нарешті розкрився настільки, що вже потребував власної групи. З такими ж само молодими моторними суперменами було створено Atlantic Wiz. Музично в «Атлантіках» є багато чого, навіть елементи Tame Impala та RHCP, тож можете собі уявити. До того ж, наш барабанщик Артем Площик теж колись трохи з ними пограв.

Додам, що побачити й почути на гарному саунді самобутні сучасні українські інді-гурти не так часто буває привід. Це в якомусь сенсі початок виходу в мейнстрім української психоделічної незалежної музики (адже «психо» – душа), розкриття нових вільних ідей через актуальну музику. Сьогодні у світі це вже є – Ріанна переспівує Tame Impala, а вони самі є хедлайнерами на головних фестах, і ця тенденція заходить в Україну саме через такі рухи, як цей концерт. Я просто бачу молодих – вони всі класні, і все буде гуд, але вони дивляться на нас і нам треба перед ними бути зовсім не такими, як ті, хто був перед нами.

українська музика

Тарас Підкуймуха (Тері Фао):

Тарас Підкуймуха

– Як виникла ідея такого спільного виступу?

– Ми і раніше обговорювали з «Ульмо Три» імовірність спільного виступу, але я думав, що це буде лише далекий план на майбутнє. Проходить пару місяців, бачу – пише Костя, мовляв, гайда робити спільний конц. Я кажу – звісно за! Все вийшло досить спонтанно, але в цьому є щось кайфове, такі миттєві плани.

– Якщо ми вже згадали Костю, скажи, які у тебе взагалі відносини з іншими учасниками концерту?

– Особисто знаю лише Костю, лідера та засновника «Ульмо Три», з яким добре товаришую, в нас є спільна хвиля в інді-музиці. Інших знаю лише формально, тобто – грали там і там, з тими і тими.

– Чого очікуєш від події ти особисто і чого очікувати публіці від Тері Фао?

– Я очікую на крутий концерт з крутою компанією на одній сцені. Для мене це буде останній виступ перед новими релізами і сольником 8 червня у Mezzanine. А публіці варто чекати від мене крутий та щирий виступ, бо я вже досить «голодний» на живі виступи.

І на останок кілька слів про власну творчість: коли чекати на новинки і у якому форматі?

– Я готую новий реліз десь у травні, але поки не готовий сказати про формат, бо ще все у процесі. Але переконаний, що вийде щось дуже кльове :)

українська музика

Atlantic Wiz

Atlantic Wiz : «Люди, super rock band Atlantic Wiz предоставляет возможность размять мышцы шеи и среднего таза. Параллельно получая невероятный кайф и эстетическое наслаждение. До встречи 28 апреля в Caribbean Club. Афтепати будет!»

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *