Astronata – Universe
Електронна музика, Матеріали, Релізи

Astronata – Universe (EP)

Емоційний, безкомпромісний, щирий: електронний дует Astronata представив новий міні-альбом Universe. У самій назві Astronata легко зчитується ім’я Нати Сміріної – у недавньому минулому фронтвумен харківської групи Pur:Pur і вокалістки колись популярного електронного проекту KOOQLA.

Щодо «астро» -частини, то тут на думку спадає лише астрологія. Не інакше, як в світі небесних тіл була запрограмована їхня доленосна зустріч: філософська поезія Нати ідеально лягає на холодні футуристичні біти саунд-продюсера Іллі Місюри, в електронних колах відомого як Dub Beans.

Ілля і Ната познайомилися в соціальній мережі в 2018 році. Вони віддалено працювали над музикою для сольного проекту Нати і не помітили, як випадково закохалися. Так сольний проект перетворився в дует під назвою Astronata. Перший помітний успіх прийшов після підписання контракту з британським лейблом Slime Recordings. Дует випустив тут два релізи – Beloved і Pain. Ще два вийдуть вже в 2020 році.

Slime відомий як один з найбільш авторитетних лейблів світової бейс-сцени. Його витоки сягають до моменту зародження жанру дабстепу в рідному для команди лейблу місті Бристоль.

Бейс та його варіації – основа фірмового звучання Astronata. У цих чотирьох треках – цілий всесвіт. Реліз дуже різний. Тут є місце для утробного рейву. Ната відчужено повторює мантру «пока не отпустит – танцуй», в той час як музика стрімко прискорюється. Ще трек і вона філігранно читає хіп-хоп з рефреном «я прошу тебя, не спи» під хвацький пружний біт тієї породи, яку вивів у мейнстрім ще Іван Дорн.

У титульній пісні «Всесвіт» Astronata максимально серйозні. Метафоричний монолог про почуття і тяжіння вбудований між щільного паркану коротких електро-пасажів. Втім, вже наступна україномовна композиція «Нахiба» сповнена іронії: у ній нарочито попсові синт-партії переплелися з ледь вловимим акцентом на українську етніку.

«Я хочу, щоб наша музика асоціювалася зі свободою: свободою вибору, свободою творчості, свободою любові, свободою почуттів і самовираження», – каже Ната. Вона зізнається, що в цей раз вони з Іллею не переслідували мети здивувати слухача. «Писали все, що було на душі. Щиро і в лоб. Музика, яку робить Ілля, іноді випалює зсередини, вивертає. Мені ж хотілося вписатися в неї максимально органічно. У підсумку вийшло дуже відверто! ».

Ілля, в свою чергу, називає новий реліз емоційним і експресивним: «Для мене весь міні-альбом об’єднаний ідеєю пронизуючих (іноді до агресивного болю) почуттів, які я зобразив за допомогою наполегливого й агресивного звучання. Десь настрій більш легкий, але місцями все доходить до повного божевілля».

Universе випустив український інді-лейбл Mnogo Vody, заснований на базі однойменного агентства. Раніше тут виходили альбоми BRAII, «Тимпаче», banned society, ZITKANI і багатьох інших. Astronata – Universe EP вже доступний для придбання у всіх онлайн-магазинах.

Astronata – Universe
Придбати
Підтримати «Нотатки»

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *