Animal ДжаZ – Время любить
Закордонна музика

Animal ДжаZ – Время любить (Альбом)

Другий рік поспіль фронтмен «Animal ДжаZ» подає новий реліз групи як написаний в самі спокійні і щасливі для нього часи. За мірками рок-зірок, безтурботне життя «тваринного джаз-бенду» затягнулася. Мабуть, коли люди дорослішають і перестають тяжіти до пригод, їм доводиться шукати нові джерела емоцій і натхнення, і саме тоді настає «Время любить». Чи вдалий чи це момент для написання музики?

Автор суворий і непохитний. Олександр Красовицький замінює безсмертну тезу «поет має бути голодним» на «поет має бути закоханим». В інтро ліричний герой розповідає, як вірші з кров’ю вириваються з його тіла, а сам він знає, що «Так надо».

В абсолютній більшості випадків, з вуст Олександра мелодійно ллються романтичні кліше і штампи з дві тисячі сьомого року. Вся платівка нашпигована доволі звичними роздумами про «вот бы сбежать от всех, знать бы куда» і «вот моя свобода: любить тебя и ноты». У деяких піснях простежуються рими з претензією на інтелектуальність, типу «залі – залікувати». Однак таке жонглювання складами точно не нове і не дає авторам ніяких дивідендів.

Animal ДжаZ – Время любить

Найцікавіша пісня релізу на літературному рівні – це «Чувства». У ній «Animal ДжаZ» вдало поєднали філософське міркування на тему ролі поета і поезії з антивоєнними настроями. «Время любить, не время разбрасывать бомбы», – це варіація на тему легендарного гасла «make love, not war» (Гершон Легман). Цей вислів став стрижнем всієї світової антимілітаристської музики і основою для даного конкретного треку. На комерційний успіх «Чувств» вплинуло багато чинників: кліп, до межі заповнений кумирами різних поколінь, раптовий бунт рок-музикантів напередодні «Нашествия», і до жаху типова для альтернативи, але від того не менш хітова музика.

Те ж саме можна сказати про аранжування всієї першої половини альбому. Попсові інді-рок-рифи в дусі «Нервів» роблять пісні не надто цікавими для досвідченого слухача, але створюють хітовий потенціал кожної з них. Новаторства тут нема, але спроба переплюнути «Шаг вдох» зарахована. У другій частині Animal Jazz експериментували зі змінним успіхом. «Ключи» та «Одна» однозначно вдалися, решта – суперечливе.

Бонусний трек – «Чувства», записаний спільно з українським рок-гуртом O.Torvald у іншому аранжуванні і з двомовним текстом. Політичний контекст остаточно перекладає пісню в категорію постерноо-лозунгової музики. Це сміливий хід з боку групи, який можна визнати вдалим як у творчому, так і в PR-полі.

Учасники «Animal ДжаZ» однозначно помітили силу «Чувств» і збудували «Время любить» навколо цього треку так, щоб дати йому друге, третє, і ще безліч життів. Найпопулярніший реліз групи «Шаг вдох» був також заснований на «Трех полосках» і був залежним від хіта. Дивно, але навіть моделі на обкладинках альбомів стоять в однакових позах. Здається, прийшовши до тієї ж системи через 12 років, група таки знайшла своє комерційне золоте перехрестя.

Animal ДжаZ – Время любить

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *